کد خبر: ۷۰۹۰۵۲
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷

شرط ایران برای اجرای پروتکل الحاقی

معاون سیاسی وزارت امور خارجه تاکید کرد: از سرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران مستلزم رفع تحریم‌ها است. ما علاقه‌مندیم این کار تا قبل از ٣١ اردیبهشت انجام شود، البته اگر مقدور باشد.
شرط ایران برای اجرای پروتکل الحاقی
آفتاب‌‌نیوز :

«سید عباس عراقچی» در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: از سرگیری اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران مستلزم رفع تحریم‌ها است. ما علاقه‌مندیم این کار تا قبل از ٣١ اردیبهشت انجام شود، البته اگر مقدور باشد.

وی ادامه داد: ما جدی و مصمم هستیم، و حتی از همین فردا آماده‌ایم که اگر تحریم‌ها به شکلی که قابل راستی‌آزمایی باشد برداشته شوند، به اجرای کامل برجام برگردیم.

جمهوری اسلامی ایران از سوم اسفند ماه سال گذشته براساس مصوبه مجلس، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران و بی‌عملی کشورهای عضو ۱+۴ در انجام تعهدات‌شان در برجام متوقف کرد.

این در حالی است که از ۱۸ اردیبهشت سال ۹۸، دولت جمهوری اسلامی ایران در پنج گام کاهشی، اقدام به کاهش تعهدات ایران براساس برجام کرد و در دی ماه آن سال، اعلام شد که ایران به هیچ تعهد فنی در رابطه با برجام پایبند نخواهد بود.

دولت جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که در صورت بازگشت طرفین به برجام و انجام تعهدات‌شان، اقدام به جبران گام‌های کاهشی خواهد کرد و به تعهداتش براساس برجام پایبند خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین