کد خبر: ۷۰۹۲۰۹
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵

واکنش زهره هراتیان به اظهارات فرهاد مجیدی

رئیس مرکز پزشکی ایفمارک به اظهارات سرمربی تیم فوتبال استقلال واکنش نشان داد.
واکنش زهره هراتیان به اظهارات فرهاد مجیدی
آفتاب‌‌نیوز :

فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس به زهره هراتیان رئیس ایفمارک انتقاد کرد و گفت: دکتر ما نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند؛ آن هم دکتری که من در تیم المپیک با او آشنا شدم و دوست من نبوده. از او خواهش کردم در آسیا دکتر تیم ما باشد. وی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهد کسی برای نیمکت او تصمیم بگیرد گفت: «خانم هراتیان چه کاره است که درباره نیمکت من تصمیم می‌گیرد؟ من به بزرگتر از او هم این اجازه را نمی‌دهم. این کارها برای قدیم است و لزومی ندارد قبل از دربی این کار را کنند. مربی‌ای که برای تیم امید اجازه داشته، الان برای تیم ما اجازه نمی‌دهند؟

زهره هراتیان رئیس ایفمارک که از سوی AFC برای نظارت بر مسابقات AFC CUP انتخاب شده و در کشور تاجیکستان به سر می‌برد در واکنش به اظهارات سرمربی تیم استقلال گفت: من فشار بیش از اندازه روی سرمربیان و بازیکنان را قبل از دربی درک می‌کنم اما هیچ‌کدام از این مسائل دلیل نمی‌شود تا روی کار تخصصی چشم بپوشیم.

وی افزود: طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و لیگ کسانی که وارد حوزه درمان می‌شوند، حتماً باید پزشک باشند؛ یعنی دارای مدرک دکترای پزشکی در پزشکی. در کنار آن فیزیوتراپست هم می‌تواند در کادر پزشکی تیم حضور داشته باشد. فردی که آقای مجیدی از ایشان حمایت می‌کند آخرین مدرکی که به ایفمارک (مرجع پزشکی رسمی و مورد تایید FIFA و AFC) ارائه کرده‌اند مدرک دندانپزشکی است. ما منتظر مدرک معادلی که تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را دارد هم ماندیم اما متاسفانه ارائه نکردند.

هراتیان در پاسخ به ادعای مجیدی مبنی بر تحمیل پزشک از سوی ایفمارک گفت: این اتهام درست شبیه این است که من مدعی شوم دلیل حمایت آقای مجیدی از پزشک فعلی استقلال رفاقت یا منافع است. تعجب می‌کنم که آقای مجیدی اطلاعی از این موضوع ندارد که ما مثل هر مرکز تخصصی مشابه در جهان، دارای بانک اطلاعاتی از پزشکان هستیم و تیم‌های ورزشی وقتی مراجعه می‌کنند ما افراد را با رزومه صرفاً به آن‌ها معرفی می‌کنیم. ایفمارک در جایگاهی نیست که بخواهد پزشک تحمیل کند، اگر چنین اتفاقی رخ داده حتماً با سند و مدرک و از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

وی افزود: هر باشگاهی می تواند یک پزشک عمومی یا متخصص را خودش انتخاب و به ما معرفی کند، این جزو اختیارات باشگاه و سرمربی است و البته سرمربی و مدیران باشگاه حق مطلق دارند که در صورت عدم سازش یا رفتار غیرحرفه‌ای با هر پزشکی قطع رابطه کنند.

رئیس ایفمارک با ابراز شگفتی از حضور این فرد در کنار تیم ملی امید گفت: من از آقای مجیدی برای بیان این موضوع بسیار سپاسگزارم و باید مشخص شود آیا ایشان با چنین مدرکی در کنار تیم ملی امید حضور داشته است؟ همین‌جا من هم از مقامات ذیصلاح یا کمیته انضباطی و اخلاق تقاضا دارم به این مسئله ورود کنند که چطور با ارائه مدرک دندانپزشکی فردی را به همراه تیم ملی به مسابقات فرستاده‌اند؟ اگر کوتاهی از طرف من یا همکاران من در کمیته پزشکی صورت گرفته قاطع و صریح ورود و با مساله برخورد کنند.

هراتیان عنوان کرد: روال معمول اینطور است که در تورنمنت‌ها AFC فرمی را ارسال می‌کند که تیم باید پزشک یا فیزیوتراپیست را معرفی کند، من اطلاعی ندارم چرا از وی لایسنس را نخواسته‌اند اما به مقررات اشراف کامل دارم. ممکن است ایشان لایسنس کشور دیگری را ارائه داده اند که در مسابقات بین المللی مورد قبول است ولی در کشور ما اجازه فعالیت در حوزه پزشکی منوط به ارائه شماره نظام پزشکی است.

وی در پایان افزود: من این حمله به خودم و ایفمارک را درک نمی‌کنم، چندمین باری است که بدون سند و مدرک اتهاماتی نثار من می‌شود و تعدادی از هواداران جوان و نوجوان با اعتمادی که به سرمربی دارند سیلی از توهین را نثار من و خانواده‌ام می‌کنند، فقط به این دلیل که پایبند به قوانین هستم؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین