کد خبر: ۷۰۹۲۷۲
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳

ماجرای مفقود شدن سردیس "استاد هودی" چیست؟

شب گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دزدیده شدن سردیس پیشکسوت تئاتر ایران در شیراز منتشر شد، موضوعی که متولیان فرهنگی شیراز و استان فارس تاکنون واکنشی به آن نشان نداده‌اند.
ماجرای مفقود شدن سردیس
آفتاب‌‌نیوز :

شب گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دزدیده شدن سردیس پیشکسوت تئاتر ایران در شیراز منتشر شد که تعجب همگان را برانگیخت.

علی قصرالدشتی هنرمند مجسمه‌ساز در صفحه شخصی خود از سرقت سردیس برنزی استاد رحیم هودی هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون ایران مقابل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد.

وی با بیان اینکه این مجسمه برنزی نخستین اثر سرویس برنزی است که شهرداری شیراز همت‌کرده است؛ از این اتفاق ابراز حسرت و تاسف کرد.

متولیان فرهنگی شهر شیراز و استان فارس درباره این اظهارنظر یا تایید و رد آن تاکنون واکنشی نداشته‌اند. پیگیری خبرنگار تسنیم برای ارتباط با معاونت فرهنگی یا روابط عمومی شهرداری نیز تاکنون میسر نشده است تا پاسخی دقیق برای اظهار نظر درباره سرقت این اثر ارائه شود.

در این میان سرهنگ کاووس محمدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که این خبر را در شبکه‌های اجتماعی دیده است اما هنوز گزارشی مبنی بر سرقت به نیروی انتظامی ارائه نشده است.

وی اظهار داشت: در صورتی که متولی این سردیس شهرداری یا هر نهاد و شخص دیگری باشد، باید اعلام سرقت کند تا نیروی انتظامی برای صحت و سقم و بررسی بیشتر وارد عمل شود.

براساس این گزارش در سال 98 بود که نشان مفاخر فارس به استاد رحیم هودی، پیشکسوت تئاتر و بازیگری اعطا و از سردیس برنزی آن نیز رونمایی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین