کد خبر: ۷۰۹۳۴۸
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱

استقبال رییس اتحادیه مشاوران املاک از دریافت مالیات از خانه‌های خالی

رییس اتحادیه مشاوران املاک از برنامه دولت برای دریافت مالیات از خانه‎های خالی دفاع کرد.
استقبال رییس اتحادیه مشاوران املاک از دریافت مالیات از خانه‌های خالی
آفتاب‌‌نیوز :

رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با خبرآنلاین، درباره موضوع مهم ثبت املاک و اخذ مالیات از خانه های خالی افزود: موضوع مالیات بر خانه های خالی از حدود ۲۰ سال پیش در مجلس مطرح و مصوب شد اما در این سال ها اجرای نشد. در دولت دوازدهم بر مساله اجرایی شدن این مصوبه پافشاری شد و اکنون نیز سامانه ای برای ثبت مشخصات مالکان و املاک تعریف شده و مالکان ۲ ماه فرصت برای ثبت نام در این سامانه دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر مالکان در این سامانه ثبت نام نکنند ، مشمول جریمه و مالیات و ... می شوند، افزود:باید توجه داشت که در کشورهای پیشرفته و جهان اول و دوم سال‌هاست که برای خانه های خالی مالیات تعیین کرده و از مالکان اخذ می کنند.در آن کشورها، مالکان جرأت ندارند املاک خود را خالی نگه دارند.

وی بیان کرد: این مصوبه قرار است پس از سال ها در کشور اجرایی شود و بسیار خوب است و حتی اخد مالیات از عایدات مسکن نیز می توان طرح موفق دیگری در این بخش باشد.

وی افزود: اخذ مالیات از خانه ها و خودروهای لاکچری ، طرح بسیار خوبی است و نشان می دهد می توان با اخذ صحیح چنین مالیات‌هایی به سمت اقتصاد بدون نفت حرکت کرد؛ ضمن اینکه مالیات می تواند تعادل بین ثروت را در جامعه تامین کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین