کد خبر: ۷۰۹۳۸۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۱
رئیس سازمان نظام پرستاری درباره چگونگی افزایش حقوق پرستاران توضیح داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری درباره «افزایش حقوق پرستاران»،گفت:اگر بگوییم که فقط حقوق پرستاران افزایش پیدا کرده، این طور نیست.

وی ادامه داد: در طول سال گذشته یعنی اواخر 98، فصل دهم برای کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاری اجرا شد و فصل هشتم نیز که فوق العاده ویژه بود در اواسط 99 اجرایی شد که آن نیز برای کل کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاران بود.

رئیس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه به صورت ویژه و خاص فقط پرستاران افزایش حقوقی مستثنی از سایر کارکنان نداشتند، افزود: به خاطر همین ما بحث فوق العاده خاص، فوق العاده سختی کار و بحث طرح تمام وقتی را برای آنها دنبال می‌کنیم؛ البته نه اینکه بگوییم افزایش ویژه به آنها داده شود، بلکه حقوق شان پایمال نشود؛ مانند پایمال شدن اضافه کاری‌هایشان.

میرزابیگی متذکر شد:مثلا پرستاری 250 ساعت اضافه کار انجام می‌دهد اما سیستم اعلام می‌کند قانون بهره وری گفته که به این پرستار بیش از 80 ساعت اضافه کار ندهید؛ در نتیجه اضافه کار این پرستار را از بین می‌برند و بقیه را به آن نمی‌دهند.

وی تصریح کرد:چون قانون بهره وری امتیازات دیگری هم دارد؛ یا به خاطر برخوردهای سایر منافع بهره وری امتیازات افزایش اضافه کار را به آنها پرداخت نمی‌کنند و اینکه اصلا پرستار را از قانون بهره وری محرومش می‌کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری ابراز داشت:می‌گویند چون تو دوست داری اضافه کارت را بگیری و از 80 ساعت بیشتر شده، پس تو از شمولیت قانون بهره وری بیرون بیا تا ما این اضافه کاری را که دادیم، پرداخت کنیم. در نتیجه ما بحث تمام وقتی را مطرح کرده و دنبال می‌کنیم.

میرزابیگی یادآور شد:مجریان قانون باید یا طرح بهره وری یا تمام وقتی را اجرا کنند. بنده اگر جای مسؤولان بودم به خاطر خدماتی که پرستاران در دوران کرونا بی محابا ارائه دادند، هر دو بحث؛ یعنی هم تمام وقتی و هم بهره وری را اجرا می‌کردم.

وی اضافه کرد:کما اینکه الان به پزشکان به همین شکل پرداخت می‌شود. خیلی از پزشکان فعالیت مطب‌هایشان را کم رنگ می‌کنند و در بیمارستانها کمی بیشتر از حد معمول حضور پیدا می‌کنند، طرح تمام وقتی به آنها تعلق می‌گیرد، اما به پرستاران تعلق نمی‌گیرد که ما امسال به صورت جد پیگیر این موضوع هستیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
سلام
|
Germany
|
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
0
خواهش میکنم ایتقدر حقوق پرستاران رو افزایش ندید‌ . و در مردم تولید نفرت نکنید بخاطر این سطح تفاوت درامد
As
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
0
چند ماه قبل قرار بود فقط حقوق پرستاران افزایش یابد ، ولی حقوق پرستاران و به طور غیرقانونی حقوق کلیه پرسنل اداری و غیربالینی وزارت بهداشت هم نزدیک به دو برابر افزایش یافت. پول پاشی و نقدینگی بدون تولید، تورم را چندبرابر می کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین