کد خبر: ۷۰۹۳۹۰
تعداد نظرات: ۴۹ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۵
مسئله امروز ایران با اقدامات نمایشی و پوپولیستی قابل حل نیست
علی لاریجانی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: نباید تصور کرد با چند اقدام نمایشی پوپولیستی مسائل امروز ایران قابل حل است، کلید جادویی وجود دارد و یا با سوپرمن بازی می‌توان به راه حل رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

علی لاریجانی رییس پیشین مجلس شورای اسلامی روز شنبه در پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ بعد از ثبت نام در جمع خبرنگاران افزود: سوال مهم در کشور این است که مساله امروز ایران چیست؟ قبل از این که پاسخ این سوال را بدهم باید بگویم بدلیل پیچیدگی موضوع و چند بعدی بودن آن ساده لوحی است که فکر شود با چند اقدام نمایشی پوپولیستی مساله قابل حل است و یا کلید جادویی وجود دارد و یا با سوپرمن بازی می‌توان به راه حل رسید.

وی افزود: سعدی شیرازی می‌گوید سه چیز پایدار نماند مال بی تجارت، علم بی بحث و ملک بی‌سیاست.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امام خمینی (ره) یک حکیم بود و رهبران صدر انقلاب اسلامی با عقلانیت پایه‌های انقلاب اسلامی را سامان دادند. پس چرا امروز وضع چنین است چون عده ای اداره کشور از مسیر حکمت و عقل خارج کرده اند و با سوار شدن بر موج احساسات و با پناه بردن به مسیر های انحرافی و یا فراموشی از آرمان‌های امام هزینه های گزافی را برای زندگی مردم ایجاد کرده اند و با صدای بلند همبستگی ملت را مخدوش کردند و به تعبیر شهید مطهری فرصت طلبان انقدر تند و افراطی شعار می دهند تا انقلابیون را کنار بزنند.

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من تعبیر علم بی‌بحث که سعدی گفت در عدم گفت و گوی داخلی و تبدیل شدن اختلاف‌ها به دشمنی‌ها ظهور پیدا کرد. عده ای فقط به دنبال تجزیه مردم هستند این نهایت بی هنری است.

وی تصریح کرد: هنر آن است که گام‌ها در طریق وحدت بیشتر و تحمل و مدارا در جهت ایجاد اراده قوی تر در بعد ملی برای طرح مسائل کشور باشد بنابراین یک مساله مهم ایجاد وفاق و وحدت و همبستگی ملی در کشور است که در نبود آن توسعه فراهم نمی شود و ثبات و آرامش برای زندگی مردم ایجاد نمی‌گردد.

لاریجانی ادامه داد: موضوع دیگر حل مسال پیچیده بین المللی و منطقه ای است که طولانی شدن آن به زندگی مردم لطمه می زند. هدف اصلی سیاست خارجی کشور باید تسهیل روابط خارجی در جهت توسعه اقتصادی کشور باشد.

وی یادآورشد: تجربه کشورهایی که در ۲۰ سال اخیر جهش اقتصادی داشتند نشان می‌دهد که آنها در سیاست خارجی و اقتصاد یک هدف را دنبال کردند و سیاست خارجی در خدمت توسعه کشور بوده است لذا خیلی روشن است که جهش تولید و پرش اقتصادی داخلی نیازمند باثبات سازی و تعادل در صحنه بین المللی است. نه هرروز با اقدامی مساله جدید ایجاد کنیم که هزینه آن را مردم در زندگی خود بدهند.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: برای گذر از صفت ملک بی‌سیاست اداره کشور نباید در دست افراطیون و سازشکاران قرار بگیرد. ملت و افراد رای می‌دهند که هر نوع مشکلات نظیر مسایل پیچیده بین المللی را حل کند. نه آن که درباره آن روضه خوانی سیاسی کنند و نه این که با طرح مسایل فرعی افزایش مشکلات ملت نردبانی برای هوس‌های سیاسی پوپولیستی خود کنند.

وی با تاکید بر اینکه صحنه بین المللی با شعارهای تند غریزی آرام نمی گیرد، تصریح کرد: رونق مدیریت صحنه بین المللی و انقلابی عمل کردن در این مقطع آن است که وجوه بلوکه شده ملت ایران را از دست کشورها در بیاوریم و نه این که در داخل شعار دهند و ما نفت را با زحمت بفروشیم ولی پول آن در حساب‌های خارجی بلوکه شود.

لاریجانی ادامه داد: این چه نفعی برای ملت ایران دارد و چه تاثیری در زندگی آنها می گذارد. حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و قدرت اجرایی قوی است. با بی ارادگی در حل مشکلات کشور و توهمات نابجا نمی توان آرامش مورد نیاز اقتصادی کشور را در صحنه بین المللی تدارک کرد.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حکمرانی مطلوب در گرو شعار کمتر و قدرت اجرایی قوی است. با بی ارادگی در حل مشکلات کشور و توهمات نابجا نمی‌توان آرامش مورد نیاز اقتصادی کشور را در صحنه بین المللی تدارک کرد. حل مسایل پیچیده بین المللی نیازمند افراد کاربلد است که بدون دستپاچگی و بدون تعلل، زمام امور دیپلماتیک را از دست بد اندیشان خارج کنند.

رییس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: مساله سوم، توسعه اقتصادی کشور است. عدالت در توسعه اقتصادی، رکن است اما نه شعار عدالت بلکه داشتن نظریه عدالت و تحقق آن. عدالت در زبان صاحب‌نظران اسلامی، ایجاد زمینه رشد استعدادهای آحاد مردم است و این امر، جز با رقابت متوازن همه افراد جامعه رخ نمی دهد.

وی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر نامگذاری فرمودند، به نظر من کشور ما نیاز دارد که حداقل دو دهه، اولویت اصلی خود را پیشرفت اقتصادی و منافع ملی قرار دهد و بقیه شئون کشور در خدمت آن قرار گیرند. نه اینکه ده هدف موازی تعریف کنیم که هر کدام کشور را به سمتی بکشانند.

لاریجانی اضافه کرد: من سخنی از شهید مطهری برایتان نقل کنم. وی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایدئولوگ نظام محسوب می شوند می‌گویند: ممکن است حکومتی، اهداف بسیار عالی را در نظر بگیرد اما اگر از اقتصادی سالم – یعنی اقتصاد ثروت زا – برخوردار نباشد به هیچ یک از آن اهداف متعالی نمی‌رسد.

وی تاکید کرد: استقلال اقتصادی کشور، یکی از اهداف قانون اساسی است که با تکیه بر بنیه تولید داخلی و همراهی بین المللی در جهت توسعه صادرات، محقق می گردد. در این راه باید روحیه سیاست‌زدگی را در عرصه های مختلف توسعه اقتصادی بزداییم.

رییس سابق مجلس گفت: توسعه اقتصادی با محوریت عدالت، هم تئوری خاص دارد و هم ملزوماتی که یکی از آنها عدم دخالت دولت و سیاست زدگی در این قلمروهاست. امروز حتی در حوزه ورزش، سیاست مداران لباس مدیریت آن‌را بر تن دارند تا چه رسد به بنگاه داری هایی که مانع رقابت مردم در اقتصاد می شود.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این دخالت‌های بنگاه‌های حکومتی، همان شرایطی را بوجود می آورد که سعدی شیرازی آنرا "مال بی تجارت" نامیده است. اگر پیشرفت اقتصاد، محور است یعنی تحقیقات دانشگاهی، فرهنگ، سیاست داخلی، سیاست خارجی و همه و همه باید در جهت تحقق آن باشند.

وی گفت: تجارت، نظامات پایدار می‌خواهد. حوزه اقتصاد، نه پادگان است و نه دادگاه که با تشر و دستور اداره شود. سیاست روشن و ثبات در قواعد می خواهد و فعل و انفعالات طبیعی خود را می طلبد و با اقدامات نمایشی، مسایل پیچیده کشاورزان، بازنشستگان، کارگران، بیکاران و ... حل نمی شود.

لاریجانی افزود: هر کسی وعده بهشت در این شرایط پیچیده کشور می‌دهد خلاف می گوید. باید اول آتش جهنم اختلاف و لجبازی و افراطی گری و کارنابلدی را خاموش کرد. حل مشکلات کشور با هوس‌های پوپولیستی و نردبان سازی از محرومیت ملت حل نمی شود، بلکه کشور برای تحققِ پیشرفتِ اقتصادیِ شتابان و مردمی، به همبستگی ملی در داخل، تعامل هوشمندانه با غرب، همکاری سازنده و پویا با شرق، و هماهنگی برادرانه با همسایگان نیاز دارد. و این امر احتیاج به علم و دانش و تجربه دارد.

وی ادامه داد: باید سرنوشت ملت و آرامش زندگی مردم را به افراد کاربلد و جوانان با انگیزه سپرد. اینان، همت بلند و انگیزه های قوی دارند. امام علی (ع) فرمودند "تدبیرِ نیکو، سرمایه اندک را بالندگی می بخشد و مدیریت نادرست، سرمایه هنگفت را بر باد می دهد". وقتی جهان زیر آهنگ و فرهنگ ما قرار می گیرد که اقتصادی پویا و زندگی ای قابل پیش بینی برای مردم فراهم شود.

رییس سابق مجلس یادآور شد: من به کسانی که فکر می کنند با شعار، مسایل اقتصادی مردم حل می شود عرض می کنم بجای متخصص بازی در دور زدن تحریمها، قدری از وقت خود را صرف فراهم کردن شرایط آرام برای زندگی مردم کنند که بتوانند برای زندگی خود و فرزندانشان برنامه ریزی کنند. باید برای حل مسایل سخت کشور، با شجاعت و از خود گذشتگی و ریسک در آبرو، به میدان گام نهاد.

لاریجانی گفت: صهیونیست ها و تروریست ها، بد اندیشان امروز هستند. به روح شهدای فلسطین و افغان درود می‌فرستیم و یاد دوست مجاهد، سیّدِ شهدای مدافع حرم، حاج قاسم عزیز را گرامی می‌داریم.

رییس پیشین مجلس شورای اسلامی در باره حضور خود در انتخابات افزود: رایزنی با کسی نداشته ام آنچه مرا مصمم کرد که در روزهای اخیر ثبت نام کنم شرایط ایران بود. احساس می‌کنم کسانی که در این مسیر قرار دارند مشکل اصلی اقتصاد کشور را نمی‌دانند. بعد از صحبت رهبر انقلاب مبنی بر اینکه کسانی که می‌توانند مشکلات کشور را حل کنند در عرصه حضور یابند، تصمیم گرفتم برای حضور درانتخابات شرکت کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه از طرف دولت قصد دارید در انتخابات شرکت کنید، گفت: این خط تخریبی است که شروع کردند هرکس ایده‌های خاص خود را دارد من راه سومی را برای اداره کشور در نظر گرفته ام.

وی افزود: به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده ام و بنا نداشتم در انتخابات شرکت کنم و در هفته اخیر به این نتیجه رسیدم.

لاریجانی گفت: دولت من ادامه دولت روحانی نیست سبک و سلیقه من برای اداره کشور متفاوت است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد اولویت های سیاست خارجی افزود: ما باید روابط هوشمندانه با غرب و روابط قوی با شرق و روابطی دوستانه با همسایگان داشته باشیم و فضای دیپلماسی را برای استقرار صلح و توسعه اقتصادی در کشور آرام کنیم، هنر دیپلماسی این است. از این طریق می توانیم فشار را روی زندگی مردم برداریم.

لاریجانی در مورد مذاکرات برجام افزود: امیدوارم موضوع مذاکرات برجام به نتیجه برسد تا فضای تنفسی برای اقتصاد کشور فراهم شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد حمایت اصلاح طلبان از وی به عنوان کاندیدای نیابتی گفت: به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده ام.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
1
41
بعضی هم با برخورد نکردن با فساد و البته بی سر و صدا در حوزه های دیگر صحبت کردن کشور را ازمسیر خارج کردن و بی اعتمادی مردم را بوجود اوردند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
منظور برادرش است که هیچگاه از دستگاه خودش صحبت نمیکرد همیشه در موضاعات خارج از وظایفش دم میزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
2
35
بعضی هم با صدای سکوت و عدم برخورد 10 ساله با فساد باعث شدند مردم بی اعتماد شوند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
27
17
سخنان عاقلانه وصحیحی بیان نموده اید و . کاش راجع به حصر و بگیر و ببند ها هم نظر میدادید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
4
37
آقای لاریجانی این همه سال که در مجلس تشریف داشتید چرا جلوی این آقایون تندرو را نگرفتید
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
1
4
ما میتونیم جناب آفتاب ، به ایشون یکی از نفرات میدانی نظری بدهیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
2
33
سالها فرمان دوم کشور دست شما و عقلانیت بود ولی ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
مهم فرمان اوله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
27
خودتان هم در این مورد نقش پر رنگتری داشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
38
لطفا یکی از خدمات 42 ساله ای که برای مردم انجام داده اید ومردم از آن رضایت دارند را بفرمائید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
31
راستی مگه جناب لاریجانی چند دوره رئیس مجلس نبود ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
5
14
لاریجانی آمد!
چراآمد؟ اوگزینه اصلاحات است چون
لاریجانی رئیس مجلس تعامل بسیار مناسبی با دولت روحانی که مورد حمایت اصلاحات بود داشته است. شاید اگر نبود حمایت‌های بی‌دریغ لاریجانی از روحانی، بسیاری از امور دولت تدبیروامید، مخصوصا در مجلس نهم خصوصاً برجام به یک سد جدی برخورد می‌کرد و احتمالا بسیاری از برنامه‌های اصلی روحانی در همان مجلس دچار یک تحول جدی می شد.
پاسخ ها
خالو قربان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
ایشان یک زمانی هم با دولت معجزه هزاره سوم هم خوب کنار آمد
ناشناس
|
Australia
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
35
من از طرف مردم، بابت این سو مدیریت، از حضرت عالی عذرخواهی می کنیم..!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
32
انتقادات مسئولین از وضع موجود خنده‌دار، مضحک و تا حدود زیادی توهین به شعور مردمه. مسئولین جوری حرف می‌زنند و انتقاد می‌کنند که انگار افرادی غیر از خودشون این همه سال تمام امور مملکت دستشون بوده و مسبب این وضع فاجعه‌بار مملکت اون افراد بوده‌اند!
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
مثل کرونا میخواهند وضعیت بد اداره کشور را هم بندازند گردن مردم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
اگر اینجور فکر نمی کردند اوضاع اقتصادی این وضع نبود همه در خواب اصحاب کهف بودند و الان بیدار شده اند ولی نمی دانند هنوز خوابند که با این شعارها مردم را نمیتوانند خواب کنند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
24
22
دوره خاندانیت تمام شد
سلام بر سید محرومان
پاسخ ها
حجت ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
سید محرومان هم بهتر بود در قوه قضائیه میماند وبه برقراری عدالت و کمک به مظلومین ادامه میداد با رئیس جمهور شدن و این اوضاع اقتصادی و تحریم ها باید معجزه بکند که نمیتواند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
کلا همه جا رو نیمه کاره رها میکنه
قلم فرانسه
|
Turkey
|
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
3
روز تعطیل باشد، قرنطینه هم باشد، مملکت خودت هم نباشد، آن‌وقت بنشینی وُ مطالب را بخوانی وَ نخستین نظر را با اشتیاق بر همین خبر جای دهی و یادآور شوی که کوچکترین جسارتی به مقام شامخ کسی وارد نیامده! آن‌وقت ناباورانه ببینی از فیلتر ممیزی محترم اَلَک گردیده! لطفاً حال که برای نظرات کاربران فضای ویژه اختصاص داده‌اید به اندازه دویست وُ پنجاه گرم بر نظر ایشان بها داده، منعکس نمایید!
ناشناس
|
Romania
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
32
10
زنده باد آقای لاریجانی عاقل تر از همه
محسن شکری
|
Japan
|
۱۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
4
26
آقای لاریجانی باید در مورد فیلمی که احمدی نژاد در مورد برادرشون پخش کردن توضیح بدهند که نتیجه کار چی شده و شفاف سازی کنن .
پاسخ ها
خالو قربان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
دراین موارد میگویند برادرش چه ربطی به ایشان دارد مثل پسر نوح ولی اگر مردم عادی بخواهند به عنوان آبدارچی در یک اداره ایی استخدام بشوند حتی اگر همسایه خلاف کاری داشته باشند توسط گزینش رد خواهند شد چون همنشینی و همسایگی باعث سرایت خلاف میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
2
8
جدی جدی دارم نگران میشوم مگر میشه اقا محسن گل رضایی میر قائد تا الان نیامده باشد اگر نمک انتخابات نیاید این انتخابات بی نمک بدرد نمیخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
13
8
پیش بینی من لاریجانی است حداقل ها را نسبت به دیگزان دارد مد ارک تحصیل اش قبل از انقلاب است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
24
جوری حرف میزنه انگار تازه از خارج کشور اومده و چهل سال در این سیستم انواع مسئولیتها رو نداشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
12
لاریجانی و جهانگیری با روحانی فرقی نمی کنند . نماد سکوت و مماشات . در تعجبم چطور می خواهند با مردم حرف بزنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
3
2
به نظرمن نباید از هیچ کدام انتظاری بیش از انچه امروز است داشته باشیم چون همه در پیستهایی بوده اید که اگر می توانسته اند مسائل را همانطور که امروز می گویید حل می کردند وقتی این همه مسئول ثبت نام می کنند یعنی هیچکدامتان همدیکر را قبول ندارید وقتی شما که همدیکر رابخوبی میشناسید همدیگر را قبول ندارید چه انتظاری از ما دارید ماهم به تیپ وقیافه نگاه می کنیم ورای میدهیم یا به جوانتر رای می دهیم پس اقای لاریجانی باداشتن قیافه خوب وجهره ارا موجه معتدل چون نوددر صدمردم ایران معتدل هستند شاید خیلی شانس داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
3
3
وقتی مردم به کسی که یکباره و بدون شناخت می آید مثل احمدی نژاد و رای می دهند یا تنها به نشان دادن یک کلید رای می دهند کار اشکال دارد نه اینکه یک کاندید سه یا چهار بار می آید تا به مردم برنامه هایش را معرفی کند . کار سیاسی همین است . جهت اطلاع دوستانی که نمی دانند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
تو که میدانی مگه بهتر از اینا مردم گزینه ای داشتند که انتخاب کنند
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
3
8
همین آدم با این حرفهای قشنگ جاده صاف کن و رایزن قرار داد نکبت بار ۲۵ ساله با چین هستند .
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
0
7
خیلی صریح باید بگوئید و بنویسند و امضا کنند که دلار را به ۳۰۰۰تومان میرسانی یا نه دستمزد کارگر را به ۱۰میلیون تومان میرسانی یا نه .انحصار در بسیاری از عرصه های اقتصادی منجمله خودرو از دست دولت خارج میشود یا نه .سود وام های بانکی مثل کشورهای دیگه به ۲درصد میرسانی یا نه .مواد خوراکی اولیه به وفور با قیمت بسیار نازل در سفره مردم قرار میگرد یا نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
5
3
فقظ احمدی نژاد
پوپولیست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
9
4
بایدانصافا گفت این لاریجانی هم عملکردش بهتربوده وهم وعاقل وحکیم تربوده!!!ولی ..
کارمند ساده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
2
8
احتمالا عقلانیت این است که 1- مجلس کنگره آمریکا قبل از برجام اعلام کند که رئیس جمهوری بعدی آمریکا می توان برجام را باطل کند و 2- مجلس کنگره آمریکا هنوز برجام را تصویب نکرده است ؟ ولی مجلس شورای اسلامی به مدیریت ایشان و عقلانیت ایشان در 15 دقیقه برجام را تصویب کرد؟ و تو خود بخوان حدیث مفصل .... بدرود
پاسخ ها
حجت ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
عزیز دل بر جام توسط نظام تائید شده بود و مجلس هم باید آنرا تائید میکرد چه در بیست دقیقه وچه در بیست جلسه نمایندگان محترم در مجلس چرا رای به تائید آن دادن چند نفر مخالف تصویب آن بودندلاریجانی هم در آن جلسه مبصر کلاس بود ایشان هم یک رای بیشتر نداشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
4
7
آقای لاریجانی ما به عقل شما شک داریم اگر عقل داشتی هر گز نامزد نمی شدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
0
7
عده اي در مجلس (علي لاريجاني) گراني كمر مردم را مي شكست يك اعتراض خشك خالي هم به دولت نكرد
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
3
5
برجام بزرگترین تلاش اصلاح طلبانه ی قرن حاضر در ایران است.
اصلاح طلبان از سال 1300 تا 1400 شمسی دستاوردی همچون برجام نداشته اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
نه فقط اصلاح طلبان بکه انقلاب به بعد دستاورد سیاسی ای مهم تر از برجام تاکنون نداشته
خالو قربان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
6
6
اگر بر جام نبود طبق بند هفتم شورای امنیت وبا دستور سازمان ملل وبا اجماع جهانی تاسیسات اتمی ایران برچیده میشد همان بلائی که به سر عراق آمد ولی با شدت بیشتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
2
4
آقای لاریجانی با دولت های موازی و اربابان قدرت می خواهی چکار کنی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Turkey |
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
سوال خوبی است
خروس بی محل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
3
3
جانا سخن از زبان ما میگویی. جناب لاریجانی تمامی اهداف سیاسی، اقتصادی و ... در ایران به برجام گره خورده است و لوایح دوگانه پالرمو و اف ای تی اف. چه می خواهید بکنید. خودتان که شاهد بودید برجام نیمه کاره انجام شد زیرا این دو لایحه تصویب نشد. تمام توان یک رئیس جمهور به هنر دیپلماسی او بستگی دارد. من هم به شما یا هر کس دیگری رای خواهم داد که بصورت شفاف بگوید چگونه خواهد توانست میان انرژی هسته و روابط بین الملل توازن برقرار کند. اگر روزی بین حمایت از انرژی هسته ای و سعادت ملت یکی را باید انتخاب کرد شما کدام را انتخاب خواهید کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
2
4
مجلس انقلابي هم گوش آسمان كر كرده كه مي خواهد چه كند و چنان كنند تا اين زمان كه ما چيز مهمي نديديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
0
1
این هم داره حرفهای روحانی را تکرار میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
0
0
باید به فردی رای داد که خانواده وفرزندانش خارج کشور نباشن به نظرمن حقوق رئیس جمهور ونمایندگان مجلس باید به اندازه ی حداقل یک حقوق کارگر باشه تا متوجه مشکلات اقتصادی بشه
مسعودزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
0
0
لاریجانی محافظه کار بوده و هست...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین