کد خبر: ۷۱۰۶۹۹
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸
بثیه شعبان مشاور ویژه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در پاسخ اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی که انتخابات ریاست جمهوری سوریه را غیرقانونی خوانده اند، تاکید کرد که ملت سوریه درباره قانونی بودن انتخابات تصمیم می گیرد و مشخص می کند نه طرف های خارجی.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از شبکه المیادین، شعبان امروز( دوشنبه) اظهارات مقامات فرانسوی در باره انتخابات سوریه را «بی ارزش» و آن را حلقه ای از زنجیر اهداف صهیونیستی، غربی و فرانسوی علیه سوریه توصیف کرد.

وی با تاکید به اینکه تنها حق مردم سوریه است که در انتخابات ریاست جمهوری با رای خود تصمیم بگیرند، گفت که بشار اسد مشروع بودن ریاست جمهوری خود را از مردم سوریه می گیرد.

مشاور بشار اسد تاکید کرد که « مقاومت اولویت نخست ملت و رئیس جمهوری سوریه است».

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه ، انتخاباتی را که سوریه شاهد برگزاری آن است «باطل و غیرقانونی» خوانده و مدعی شده است که این انتخابات «فاقد استانداردهای لازم است و اجازه نمی دهد سوریه از بحران خارج شود».

انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است در داخل این کشور روز چهارشنبه ۵ خرداد برگزار شود و سوری های مقیم خارج روز پنجشنبه گذشته رای خود را به صندوق انداختند.

وزارت امور خارجه سوریه هم سخنان مداخله جویان طرف فرانسوی را محکوم و تاکید کرده است که رویکردهای اشتباه دولت فرانسه در باره سوریه هرگز نمی تواند مانع روند تقویت و تحکیم ثبات در سوریه شود.

وزارت خارجه سوریه با بیان اینکه « انتخابات صددرصد یک موضوع حاکمیتی سوریه است و هیچ طرف خارجی حق دخالت در آن را ندارد»، خاطرنشان کرده است: تنها سوری ها حرف آخر را می زنند و هجوم گسترده مردم سوریه به مراکز رای دهی در سراسر جهان ، از جمله پاریس ، بهترین پاسخ به این اظهارات فرانسوی ها است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین