کد خبر: ۷۱۱۹۵۳
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
شورای نگهبان تمامی نامزدهای اصلاح طلب را ردصلاحیت کرده
مجمع روحانیون مبارز مخالفت شدید خود را با این تصمیم و هر اقدامی که بر اعتبار نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد میکند اعلام می‌دارد. همچنین مجمع برتصمیم نهاد اجماع ساز مبنی بر عدم معرفی نامزد انتخاباتی از طرف این جبهه، صحه مى گذارد و آن را اقدامى سنجیده و در جهت پرهیز از افتادن در دامى که مهندسان انتخاباتى تدارک دیده اند مى داند.
آفتاب‌‌نیوز :

مجمع روحانیون مبارز اعلام کرد: آنچه که در آستانه ساگرد ارتحال امام خمینی توسط شورای محترم نگهبان در عدم احراز صلاحیت شخصیتهای برجسته کشور و خدمتگذار در جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و بخش عمده ای از مردم را از داشتن نماینده ای در میان کاندیداها محروم کرد،‌ ضایعه بزرگی بود که با مرام و مسلک مردم محور امام خمینی و نظام جمهوری اسلامی در امر حکمرانی در مغایرت آشکار قرار دارد، این بی اعتنائی بی سابقه به مردم واکنش های زیان باری را در پی خواهد داشت که کاهش مشارکت در انتخابات یکی از آن ها خواهد بود.

مجمع روحانیون مبارز گزارشی از آخرین جلسه خود ارائه کرد که در پی می آید: مجمع روحانیون مبارز روز گذشته با شرکت اکثریت اعضاء جلسه فوق العاده تشکیل داد، در ابتدای این جلسه که به ریاست جناب آقای خاتمی برگزار گردید وضعیت دور از انتظاری که برای انتخابات ریاست جمهوری پیش آمده است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تصمیم شورای محترم نگهبان با صرف نظر از هر نیّت و انگیزه ای که در پشت آن بوده است بدون تردید ضربه هولناکی به اعتبار نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج کشور زده است. حیرت‌انگیزتر این است که چنین تصمیم دور از تدبیری در آستانه ارتحال حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران گرفته شده است که همواره بر این حکم عقلائی و الهى " که میزان رأی ملت است " صحه مى گذاشت و حیرت مضاعف آن که چنین تصمیم مغایر با آزادی مردم در تعیین سرنوشت اموری که ارتباط مستقیم با سرنوشت آنان دارد در زمانی گرفته شده است که مصادف با ایام سالگرد نهضت پانزده خرداد است، نهضتی که سر آغاز مخالفت مردم و روحانیّت با شیوه ای از حکمرانی بود که نتیجه مهم آن سلب آزادی مردم در تعیین سرنوشت خود بود و روحانیت این شیوه را علاوه بر آن که برخلاف شیوه عقلائی زمانه می دانست منطبق با تعالیم اسلام درباره رعایت حقوق مسلم جامعه نمی دانست.

مجمع روحانیون مبارز مخالفت شدید خود را با این تصمیم و هر اقدامی که بر اعتبار نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد میکند اعلام میدارد. همچنین مجمع برتصمیم نهاد اجماع ساز مبنی بر عدم معرفی نامزد انتخاباتی از طرف این جبهه، صحه مى گذارد و آن را اقدامى سنجیده و در جهت پرهیز از افتادن در دامى که مهندسان انتخاباتى تدارک دیده اند مى داند.

همچنین در این جلسه در پی بررسی انگیزه‌های تصمیماتی از این گونه و اظهارات پس از آن از قبیل این که "عدم مشارکت گسترده مردم در انتخابات بر اعتبار آن خدشه‌ای وارد نمی کند و یا این که هرگاه مشارکت گسترده بوده است انتخاب خوبی صورت نگرفته است و ..." به برخی زمزمه هائی که در اوان پیروزی انقلاب اسلامی درباره برپایی نظام جدید مطرح گردید اشاره شد که جماعتی در هوای خلافت اسلامی به جای جمهوری اسلامی بودند ولی تدبیر حضرت امام به این خواب و خیال ها پایان داد و گویا امروز افراد یا گروهی از تبار همان خام اندیشان هوای همان خلافت را در سر می پرورانند و همه دلسوزان نظام باید به هوش باشند و جلو چنین فتنه ای را بگیرند، و بسیار هم طبیعی است که کسانی با نیّات خیر خواهانه در این دام افتاده باشند. در دورانی که همه انقلابهای مردمی دنیا رهبرانشان بدون قانون اساسی و نظر مردم سالهای دراز بر حکومت تکیه می زدند، امام خمینی بعد از گذشت کمتر از دو ماه از پیروزی انقلابی بزرگ و حیرت انگیز دستور اولین رای گیری آزاد را به عنوان اصل خدشه ناپذیر در نظام جمهوری اسلامی صادر کرد و و انتخابات آزاد نه تنها مبنا و اساس تأسیس اصل نظام که مبنای تمام نهادهای مهم و سرنوشت ساز کشور و از آن جمله ریاست جمهوری قرار گرفت.

روابط عمومی مجمع روحانیون مبارز در پایان نوشته است: آنچه که در آستانه ساگرد ارتحال امام خمینی توسط شورای محترم نگهبان در عدم احراز صلاحیت شخصیتهای برجسته کشور و خدمتگذار در جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و بخش عمده ای از مردم را از داشتن نماینده ای در میان کاندیداها محروم کرد،‌ ضایعه بزرگی بود که با مرام و مسلک مردم محور امام خمینی و نظام جمهوری اسلامی در امر حکمرانی در مغایرت آشکار قرار دارد، این بی اعتنائی بی سابقه به مردم واکنش های زیان باری را در پی خواهد داشت که کاهش مشارکت در انتخابات یکی از آن ها خواهد بود.

مجمع روحانیون مبارز با گرامی داشت یاد و خاطره بنیان گذار جمهوری اسلامی و نیز روز پانزده خرداد و ادای احترام به شهیدان این روز خونین، برای ملت بزرگوار ایران در میان ملت ها سربلندی از خداوند مسئلت دارد و نیز آرزو می کند که همه ایرانیان از مشکلات طاقت سوز معیشتی و از بلای کرونا نجات یابند.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
19
22
شما در این هشت سال چکار کردید فرافکنی کافیست به عملکرد هشت ساله خودتان نگاه کنید وببینید با معیشت مردم چکار کردید که اینقدر طلبکارید!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
7
24
اون روزی که رقبای شما توسط همین نظارت استصوابی حذف شد و سکوت کردید و حمایت یادتون هست ؟ زمین گرده.خاتمی و روحانی و احمدی نژاد یادتون باشه خود شما ماحصل همین نظارت استصوابی بودین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
3
33
شورای نگهبان کاره ای نیست فقط امضا می کند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
38
14
بخدا ملت دیگه طاقت تَکرار یه دولت ناتوان دیگری رو نداشت.
دم جنتی گرم و خاتمی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
20
18
واقعا انتظار دارید شورای نگهبان یه نفر مثل جهانگیری که با تقسیم مضحک دلار 4200 اقتصاد ایران رو خاکستر کرد تایید می شد یا لاریجانی ب...تایید میشد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
زمانیکه ارز ۴۲۰۰ برداشته شد خواهید فهمید چه خواهد شد البته مشکلاتی هم داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
3
17
اصلا مساله عملکرد شورای نگهبان نیست سفره زندگی ما اجازه نمی‌دهد کار عبثی انجام بدهیم ما احتیاجی به انتخابات نداریم یکی را بگمارید برود کار کند قبول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
17
10
چرا جانبداری می کنید؟!!!!!!
چرا نظر بنده رو منتشر نمی کنید.؟!!!!
واقعاً متاسفم واسه آفتاب یزد!!!!!
خنده داره!!!!
مجمع روحانیون مبارز!!!!!!!
مجمعی که اولین دبیرکلش مهدی کروبی و دبیر کل فعلیش محمد موسوی خوئینی‌ها باشه ، و محمد خاتمی ، حسن صانعی ، محمدعلی ابطحی و محمدرضا توسلی، ، امام جمارانی، حیدرعلی جلالی، ، رسول منتجب‌نیا، اسدالله بیات، سید محمد هاشمی، محمدعلی انصاری، صادق خلخالی، محمدعلی رحمانی، سراج‌الدین موسوی، عبدالواحد موسوی لاری، علی‌اکبر آشتیانی، ناصر قوامی، محمدعلی نظام‌زاده، ، هادی غفاری، اسدالله کیان ارثی، محمود دعایی، سید تقی درچه‌ای و عیسی ولایی اعضاش باشن و از این دست افراد تشکیل شده باشه ، مگر انتظاری جز این داشتید.!!!!!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
6
18
در هر صورت مسیر انقلاب نسبت به اول انقلاب عوض شده سخنرانی های امام را گوش دهید همیشه امام هوادار مردم بود تفکرات متعدد را می پذیرفت و کسی را منزوی نمی کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
امام هیچوقت طرفدار منافقین و لیبرال ها نبود وبر سر اصول انقلاب و اسلام با هیچکس (حتی منتظری) تعارف نداشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
13
11
آیا روی این را دارید که دوباره تکرار کنید! آیا شجاعت این را دارید که به خاطر لطماتی که به انقلاب وکشور وارد کرده اید از مرم عذر خواهی و از خداوند طلب مغفرت کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
خدا پدر آقای خاتمی روبیامرزه که قبل سال جدید عذر خواهی کرد... چرا دیگران ن هیچ عذر خواهی نکردن...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین