کد خبر: ۷۱۲۰۱۶
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
سازمان بهداشت جهانی سرانجام واکسن سینواک چین را مورد تایید قرار داد تا بدین ترتیب کشورهای کم درآمد شرایط بهتری برای خرید واکسن کرونا داشته باشند.
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه اعلام کرد که واکسن کرونای شرکت سینواک را برای استفاده اضطراری تایید کرده است. این خبر به نوعی شرایط را برای استفاده واکسن های چینی در کشورهای نه چندان ثروتمند محیا می‌کند.

قرار گرفتن واکسن سینواک در لیست استفاده اضطراری کوواکس سیگنال مثبتی برای نهادهای قانونگذار داخلی در بسیاری از کشورها خواهد بود که با مشکلات تامین واکسن مواجه هستند.

هیئت کارشناسان مستقل سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای اعلام کرد که واکسن سینواک را برای افراد بالای 18 سال توصیه می کند. واکسن سینواک هیچ محدودیتی برای سنین بالاتر نداشته و احتمالا این بدان معناست که واکسن سینواک دارای تاثیرات مثبتی بر افراد مسن خواهد بود.

گروه مشاوره فنی سازمان بهداشت جهانی که جلسه خود را در 5 می آغاز کرد این تصمیم را پس از بازبینی آخرین نتایج داده های بالینی واکسن سینواک و بررسی اثربخشی و کارایی آن اتخاذ کرده است.

تدروس آدانوم گبرسیوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی این واکسن را ایمن و موثر خواند و بر شرایط نگهداری سهل آن به عنوان یک مزیت برای کشورهای کم درآمد تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین