کد خبر: ۷۱۲۲۷۹
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳

پوتین انگیزه سیاسی عدم تأیید واکسن روسی در برخی کشورها را محکوم کرد

رئیس جمهور روسیه انگیزه سیاسی برخی کشورها برای عدم تأیید واکسن روسی کرونا را محکوم کرد.
پوتین انگیزه سیاسی عدم تأیید واکسن روسی در برخی کشورها را محکوم کرد
آفتاب‌‌نیوز :

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه انگیزه سیاسی عدم تأیید واکسن روسی کرونا را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پوتین ضمن سخنرانی در نشست اقتصادی سنت پترزبورگ گفت: «بگذارید یادآوری کنم که واکسن روسیه به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین و موثرترین [واکسن‌های ویروس کرونا] محسوب می‌شود. اثربخشی این واکسن بیش از ۹۶ درصد است و به گفته مقامات ما، تاکنون مورد مرگی در اثر استفاده از آن گزارش نشده است».

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه تنها ده درصد جمعیت جهان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و صدها میلیون نفر از آن محروم مانده‌اند، انگیزه سیاسی برخی کشورهای برای عدم تأیید واکسن روسی «اسپوتنیک-وی» را محکوم کرد.

پوتین از مقامات روسیه درخواست کرد شرایط لازم برای سفر شهروندان دیگر کشورها به روسیه برای دریافت واکسن کرونا را فراهم کنند.

آژانس دارویی اروپا از چند ماه قبل در حال بررسی واکسن اسپوتنیک بوده اما همچنان نتیجه تحقیقات خود را منتشر نکرده است. با این حال برخی کشورهای اروپایی از جمله اسلواکی و مجارستان مجوز استفاده از این واکسن را صادر کرده‌اند.

از سوی دیگر هشتمین محموله واکسن اسپوتنیک وی به میزان ۱۰۰ هزار دُز که تحویل نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو شد، روز پنجشنبه ۱۳ خرداد ماه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به تهران منتقل شد.

کشورهای اروپایی در حالی از استفاده از واکسن روسی کرونا سر باز می‌زنند که تزریق واکسن‌های ساخت اروپا و آمریکا، به‌خصوص واکسن «آسترا زنیکا» با موارد متعددی از عوارض جانبی جدی از جمله لخته شدن خون و مرگ دریافت‌کننده آن همراه شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین