کد خبر: ۷۱۲۴۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در آبپخش و برازجان شهرستان دشتستان این استان به ترتیب به ۵۳ و ۵۱.۶ درجه سانتیگراد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد رضا انصاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت دیلم، بند امام حسن، جم و بوشهر نیز به ترتیب دمای ۴۹، ۴۷.۴، ۴۴.۵ و ۴۱ درجه تجربه کردند.

وی بیان کرد: همچنین انتظار می‌رود روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط دمای هوا به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد برسد.

انصاری ادامه داد: همچنین نسبت به مواجی دریا هشدار نارنجی داده می‌شود چرا که در روز یکشنبه با وزش باد شدید (گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر و گاهی بیش از سه متر خواهد رسید.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی ساعت‌هایی از ظهر تا اوایل شب همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

انصاری گفت: در مدت یاد شده جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در قسمت های شمالی و مرکزی طی ساعت‌هایی از ظهر تا اوایل شب گاهی بیش از ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش‌ بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل شمالی و مرکزی و طی ساعت‌هایی از ظهر تا اوایل شب به ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد رسید.

انصاری افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۶:۱۱ دقیقه، جزر اول ساعت ۱۳:۰۹، مد دوم ساعت ۱۷:۵۲ و جزر دوم ساعت ۲۳:۵۰ خواهد بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین