کد خبر: ۷۱۲۷۹۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از اولویت‌های دولت مسئله معیشت مردم است و دغدغه مردم نسبت به سفره‌شان باید کاهش پیدا کند.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدابراهیم رییسی روز سه‌شنبه در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی در ساختمان سیمای رسانه ملی گفت: از اولویت‌های دولت مسئله معیشت مردم است و دغدغه مردم نسبت به سفره‌شان باید کاهش پیدا کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید هزینه‌های سبد خانواده از جمله هزینه‌هایی مثل سلامت، مسکن و کالاهای اساسی کاهش پیدا کند، افزود: هزینه مربوط به کالاهای اساسی را باید با خودکفایی کم کنیم به نحوی که باید وابستگی این کالاها را به ارز و دلار قطع کنیم.

رییسی عنوان کرد: عمده مشکل کالاهای اساسی بیشتر درخصوص نهاده‌های دامی و خوراک دامی طیور است که از خارج از کشور وارد می‌شود و امروز متاسفانه بیش از ۷۰ درصد از این نهاده‌ها از خارج از کشور وارد می‌شود این یعنی بند کردن سفره مردم به نوسانات قیمت ارز و مشکلاتی که در این خصوص به وجود می‌آید.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا هم نهاده‌های دامی و هم کالاهای اساسی را به یک استقلال واقعی در کشور برسانیم تا دیگر گوشت، مرغ، مواد لبنی، برنج، روغن و گندم و جو با مشکل تامین مواجه نشود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: به عنوان مثال برای گندم در کشور جشن استقلال و خودکفایی گرفته شد، اما امروز باید دوباره گندم وارد کنیم این یعنی اینکه یا آن جشن‌ها دروغ بوده یا محاسبات غلط بوده است.

رییسی گفت: خرید تضمینی از مردم دچار مشکل شد و کشاورزان به ناچار یا باید محصول خود را به دلالان بفروشند یا در نهایت خوراک دام شود.

وی ادامه داد: وقتی به قیمت واردات گندم نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که خیلی بیشتر از آن درآمدی است که ما باید از کشاورز می‌خریدیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برای کشاورز و تولید کننده بدترین شرایط، عدم ثبات در بازار است، اضافه کرد: امروز کار برای کشاورز و تولید کننده قابل پیش‌بینی نیست و در بازار نه خرید قابل پیش‌بینی است و نه فروش و به نوعی بازار اقتصاد کشور شرطی شده است.

رییسی گفت: برای حل مشکل کالاهای اساسی باید هر چه زودتر خودکفا شویم و البته این امر زمانبر است و ما باید زنجیر تامین و تولید تا مصرف را نظارت کنیم و دولت موظف است این زنجیره را بدرستی هدایت کند.

وی ادامه داد: امروز هم تولید کننده فریاد می‌زند و هم مصرف کننده؛ پس وظیفه سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده چیست؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نظارت تمام‌عیار بر زنجیره تولید تا توزیع کالاهای اساسی می‌تواند به این بازار در کوتاه مدت ثبات دهد و در کنار آن باید سامانه‌ها فعال شود و نظارت در بنادر و گمرکات و در بانک مرکزی و بازار ارز جریان پیدا کند.

رییسی افزود: متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که کسانی که روزی صادر کننده بودند و به آنها جایزه داده شده امروز به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند و این دوگانگی مورد قبول نیست و باید مشکلات صادرکنندگان به هر طریق ممکن حل شود.

وی ادامه داد: در زمینه سلامت باید هزینه‌ها کاسته شود و امروز ۴۳ درصد از جیب مردم هزینه می‌شود و باید به ۲۰ درصد برسد و ساز و کار آن وجود دارد و در این باره مطالعات لازم انجام شده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درخصوص هزینه‌های مسکن هم بیان کرد: با امکانات موجود در کشور و زمین و تسهیلات می‌شود هزینه مسکن را به ۳۰ درصد کاهش داد.

رییسی درخصوص سوالی درباره مبارزه با گرانفروشی افزود: حل مشکل گرانی را نباید به تعزیرات و دستگاه قضا سپرد بلکه اول باید نظارت‌ها کامل شود تا گرانفروشی صورت نگیرد.

وی ادامه داد: در صنایع بالا دستی و خودرو مشکل این است که قیمت‌گذاری‌ها عادلانه نیست و همین موجب می‌شود تا خودرو وارد بازار سیاه شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت باید اشراف کامل بر بازار ارز داشته باشد تا جلوی سوداگری‌ها گرفته شود و باید فعالیت‌های اقتصادی غیر مولد را بی جاذبه کرد، باید کاری کنیم تا کسی سراغ ارز، طلا و زمین برای سودجویی نرود.

رییسی درباره فعالیت‌های رسانه ملی هم گفت: تشکر ویژه می‌کنم از صدا و سیما به خاطر اینکه شرایطی را ایجاد کرد تا نامزدها بتوانند با تمام استان‌ها ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: از زمانی که در دستگاه قضایی وارد شدم سفرهای استانی را شروع کردم و اگر مسئله کرونا نبود، همه استان‌های کشور را تا امروز رفته بودم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر توفیق پیدا کنم در دولت آینده حضور داشته باشم از ابتدای شروع به کار دولت سفرهای استانی را آغاز می‌کنم و این وظیفه رییس دولت است که در میدان باشد و تمام استان‌های کشور را مورد رصد قرار دهد و مشکلات را بررسی کند.

رییسی گفت: در چهار سال دولت تقریباً دو بار می‌شود به هر استان سفر کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مدیرانی که در اتاق‌های خود نشستند و از دور برای کل کشور تصمیم می‌گیرند، افزود: این شیوه مدیریت میدانی و مردمی نیست و باید با مردم ارتباط برقرار کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
0
4
ازسیاستهای کلان اقتصادی مانندنقدینگی.تورم.سرمایه گذاری و....حرف بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
0
1
میدونیم که هیچیکی نمیتونه مشکلاتو حل کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
0
2
کاندیداهای عزیر:
با کدام آب می خواهید نهاده ها و ارزاق را تامین کنید؟ می دانید برای تولید هر کیلو علوفه یا در نهایت شیر چقدر آب نیاز است؟ می دانید برای تولید یک کیلو گندم چقدر در کشور آب مصرف می شود؟ می دانید بارش سالیانه کشور چقدر است؟ می دانید چقدر آب در سال ذخیره می شود؟می دانید مصرف آب شرب سالیانه کشور چقدر است؟ صنعت چه مقدار از این آب گرانبها را می بلعد و بازده آن چقدر است؟ هدر رفت اب در کشاورزی چقدر است؟ دولت چقدر در مقابل برداشت های غیر مجاز توان مقابله دارد؟
با کدام سرمایه می خواهید سالی یک میلیون خانه بسازید؟ آیا صاحبان این سرمایه نمی خواهنداز سرمایه گذاری خود سودی متناسب با تورم ببرند؟ با چه قیمتی می سازید؟ چه کسانی توان خرید آن را دارند؟
با کدام تکنولوژی می خواهید خودرو به روز بسازید و مصرف سوختش چقدر خواهد بود؟ با کدام سرمایه می خواهید مواد اولیه صنایع و ماشین الات را وارد کنید؟
سالانه حدود 18 میلیارد دلار ثروت و 150 هزار تحصیل کرده از کشور خارج می شوند. چه راهی برای برگشت یا حداقل خارج نشدن این سرمایه دارید؟ جذب سرمایه باشد برای دولت دومتان!
لطفا با عدد و رقم حرف بزنید و برنامه مشخصتان را اعلام کنید و گرنه این حرف ها ر ا پیرمرد های بیکار محل ما هم سر صف نانوایی می زنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین