کد خبر: ۷۱۳۴۷۲
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
شبکه «ام بی سی1» سعودی در گزارشی به گسترش پدیده فروش مشروبات تقلبی در این کشور پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس گزارش وب‌سایت «سعودی لیکس»، موضوع قابل توجه در این گزارش آن است که همزمان با بر حذر داشتن سعودی‌ها از مشروبات تقلبی، به نوعی مصرف مشروبات غیرتقلبی تبلیغ می‌شود.

گزارشگر این شبکه می‌گوید مصرف قهوه یا مشروب منجر به بهبود خلق و خو می‌شود اما باید نسبت به مشروبات تقلبی هوشیار بود زیرا در برخی موارد حتی منجر به مرگ می‌شود.

«محمد الهلیل» متخصص طب اورژانس نیز در این برنامه خطاب به فردی که مشروبات الکی تقلبی مصرف کرده، می‌گوید: شما مقصر نیستی، مقصر کسی است که این مشروبات تقلبی را درست کرده و فروخته است.

بر اساس این گزارش، گزارش ام بی سی موجی از خشم در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی داشته و آنها از نظام آل سعود و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد آن انتقاد کرده‌اند که نسبت به آداب و رسوم جامعه سعودی بی‌توجه است.

سعودی‌لیکس نوشت، رسانه‌های سعودی رسما مصرف مشروب را تبلیغ می‌کنند و این اقدام نشان دهنده اصرار بن سلمان به ترویج فساد در «بلاد حرمین» است.

کاربری به نام «احمد بن راشد بن سعید» در توییتی به این اقدام شبکه ام بی سی اشاره کرده و در پایان در سوالی انتقادی گفته، نظر هیأت علمای سعودی چیست؟

در ادامه گزارش مذکور آمده، این اقدام چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که «جمال بنون» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی خواستار آزاد شدن خرید و فروش مشروب در عربستان سعودی شده بود.

وی گفته بود چرا مشروبات در سوپرمارکت‌های عربستان سعودی فروخته نشود تا بازار سیاه آن و فروش مشروبات تقلبی جمع شود.

در اوایل ولی‌عهدی محمد بن سلمان نیز مسابقات ورق‌بازی در عربستان سعودی برگزار شد. در آن زمان اعلام شد، برگزاری مسابقات سراسری ورق بازی در قالب چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی صورت می‌گیرد که طی ماهای گذشته از سوی محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور با هدف ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی و اصلاحات اجتماعی در عربستان و کاهش وابستگی این کشور به نفت روی نمایی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین