کد خبر: ۷۱۳۸۸۸
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
همزمان با تداوم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا علیه مردم ایران، جو بایدن در ملاقات با وزیر امور خارجه سوئیس، مدعی حمایت از کانال مالی کمک های بشردوستانه در قبال ایران شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش  تارنمای "سوئیس اینفو"، ایگناسیو کاسیس وزیر خارجه سوئیس روز گذشته پس از دیدار وی و رئیس جمهوری سوئیس با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در ژنو خاطر نشان کرد: ما باید مسئولیت چالش‌های جهانی را برعهده بگیریم.

وی در ادامه به فعالیت‌های میانجی میان ایران و آمریکا و همچنین اقدامات بشردوستانه در این راستا اشاره کرد و گفت: این مهم است که ما این مسیر را ادامه دهیم.

وزیر خارجه سوئیس بدون اشاره به تداوم تحریم های ظالمانه و ضدبشری دولت آمریکا علیه مردم ایران که مانع از حتی ارسال دارو برای بیماران صعب العلاج در ایران شده است، گفت که جو بایدن از ایفای نقش سوئیس در مسائل ایران قدردانی کرد و گفت که واشنگتن آماده حمایت از کانال بشردوستانه در این راستا برای ارسال کالا به ایران است.

در این ملاقات درحالی از کانال مالی سوئیس برای تسهیل کمک های بشردوستانه صحبت شده است که دولت جو بایدن همچنان تحریم های ضدانسانی اتخاذ شده در دولت های سلف خود علیه ایران را حفظ کرده است.

بایدن در حالی مدعی حمایت از کانال بشردوستانه تحت مدیریت سوئیس در قبال ایران شده که آمریکا همچنان در مسیر فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران گام برداشته و هنوز هیچ نشانه‌ای از کاهش فشار و تحریم های غیرقانونی که در دولت پیشین آمریکا اعمال شده، مشاهده نشده است.

ایران که برای بیش از یکسال با همه‌گیری کرونا مواجه بوده در عین حال با چالش کمبود دارو و تجهیزات پزشکی به دلیل تحریم های غیرانسانی واشنگتن روبرو شد اما کاخ سفید نسبت به لغو تحریم ها برای انتقال دارو به ایران بی توجه بوده است.

خبرگزاری فرانسه نیز طی گزارشی عنوان کرد: آمریکا وعده داده از مکانیزم سوئیس برای انتقال کمک های بشردوستانه به ایران حمایت بیشتری کند.

وزیر خارجه سوئیس نیز در این رابطه گفت: این مکانیزم عمل می کند اما به اندازه کافی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه این گزارش خود تصریح کرد: از زمان خروج آمریکاز ابر جام در دولت دونالد ترامپ و اعمتال تحریم های شدید علیه تهران، ایران با کمبود شدید دارو روبرو شد.

پس از روی کار آمدن جو بایدن در سمت ریاست جمهوری آمریکا، وی در راستای بازگشت مجدد کشورش به برجام ابراز تمیال کرده و در این مسیر مذاکرات وین میان ایران و اعضای توافق هسته ای ادامه داشته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین