کد خبر: ۷۱۴۰۳۷
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵
رضایی در آخرین مهلت تبلیغات از برنامه‌های دولت احتمالی‌اش گفت
یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمریکایی‌ها در خلیج فارس به ما احترام می گذارند.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه تلویزیونی "با نخبگان" اظهار کرد: تیم‌های بنده سنجاقی نیستند. تیم‌های بنده با افکار و ایده‌های من به طور کامل آشنا هستند.

وی ادامه داد: اکنون در محاصره اقتصادی دشمن هستیم، بنده محاصره اقتصادی ایران پس از جنگ را در سال 60 پیش‌بینی کردم که این موضوع در دست‌نوشته‌های سردار شهید حسن باقری است.

وی تاکید کرد: من برای مقام نیامده‌ام. از چهل سال پیش وضعیت امروز کشور را پیش‌بینی کردم. من رشته‌ تحصیلی‌ام را از مکانیک به اقتصاد تغییر دادم و بعد از فرماندهی سپاه به مجمع رفتم و در راستای تدوین سیاست‌های کلی نظام فعالیت کردم.

رضایی افزود: من با دردمندی و با برنامه‌ وارد عرصه انتخابات شده‌ام. من خود را سرباز می‌دانم و طی بیست سال گذشته، سه بار برنامه‌هایم را نو کرده‌ام. ضمن اینکه در سه دولت خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی با وزرایشان در مجمع صحبت و سیاست‌های کلی را تدوین کرده‌ایم. ما تمامی اشتباهات و خطاهای دولت را می‌دانیم.

وی ادامه داد: ما باید زمینه‌ای به وجود آوریم تا همانطور که در دفاع مقدس همه مردم وارد صحنه شدند، در اداره کشور نیز همه مردم وارد صحنه شوند.

رضایی گفت: من آمده‌ام تا چنین کاری بکنم و توانایی آن را هم دارم. من وقتی فرمانده سپاه شدم، طی مدت 16 سال فرماندهی یاد گرفتم که چگونه می‌توان همه را جمع کرد و وفاق ملی به وجود آورد.

وی ادامه داد: این توانایی، سرمایه عظیم مردم ایران در مقاومت و ایستادگی است. آنچه من ارائه می‌دهم متکی به پژوهش است. من وقتی از یارانه 450 هزار تومانی می‌گویم، پژوهش‌های بسیاری در مورد آن صورت گرفته است. البته معتقدم بیشتر از این می‌توانم یارانه داد، اما احتیاط به خرج دادم.

رضایی تصریح کرد: ایراد ما به دولت این است که چرا اقتصاد مقاومتی به قانون تبدیل نشده است. سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به پروژه‌هایی تبدیل می‌کنیم تا در برابر نوسانات اقتصاد کشورمان مقاوم باشد.

وی گفت: کشاورزی ما می‌تواند خودکفا باشد. زنجیره‌های کشاورزی را کامل می‌کنیم تا اگر ارز کم و زیاد شد، دانه‌های دامی و کالاهای اساسی دچار نوسانات نشود. مساله امنیت غذایی برای ما بسیار مهم است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دخالت‌های دولت در اقتصاد باید کمتر شود و ایالت‌های اقتصادی در مسائلی همچون کشاورزی و... نقش خواهند داشت. زندگی مردم به خودشان واگذار خواهد شد. اسم این را مردم‌سالاری اقتصادی گذاشته‌ایم و این را به عنوان نیمه دوم مردم‌سالاری دینی تلقی می‌کنیم.

رضایی در پاسخ به سوالی درباره اقتصاد عنوان کرد: برای سیاست‌های اصل 44 وقت بسیاری صرف شد که یکی از بندهای آن خصوصی‌سازی بود. این سند چند بار بین مجمع و رهبری رد و بدل شد و تصویب آن دو سه سال طول کشید که در نهایت رهبری فرمودند این سند "انقلاب اقتصادی" است؛ اما شما ببینید چه بلایی بر سر این انقلاب اقتصادی آوردند؟

وی افزود: هرچقدر هم قانون خوب باشد، اما اگر نخواهند عمل کنند یا بد عمل کنند، اجرا نخواهد شد. در این رابطه انحراف بزرگی صورت گرفت و ما برنامه‌هایی برای جلوگیری از این وضعیت داریم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: در بحث سیاست، امنیت و دفاع اقتدار ایران را به دست آورده‌ایم. اکنون با وجود اینکه کشور جهان سومی تلقی می‌شویم، اما بازدارندگی ایجاد کرده‌ایم و آمریکایی‌ها در خلیج فارس به ما احترام می‌گذارند. اقتدار، احترام می‌آورد و ضعف خطر می‌آورد. بنده نظامی هستم، سیاسی هم هستم، اقتصاد هم می‌دانم.

وی با بیان اینکه «در حوزه دفاع و امنیت به خودباوری رسیدیم» گفت: آن چیزی که قاسم سلیمانی را قاسم سلیمانی کرد، اعتماد و خودباوری بود. ما باید به جوانان بگوییم که شما می‌توانید کارهای بزرگی انجام بدهید.

رضایی یادآور شد: من از ظرفیت نیروهای مسلح در جاهایی که کشور با مشکلات روبرو است، استفاده می‌کنم. با اتاق‌های تعاون، اصناف و بازرگانی و کارآفرینان ارتباط دارم و از ظرفیت‌های آنان نیز استفاده خواهیم کرد.

رضایی خاطرنشان کرد: یارانه 450 هزار تومان به نیمی از جمعیت کشور و 40 میلیون نفر خواهد رسید. به دیگر مردم نیز همان یارانه 45 هزار تومانی و یارانه معیشتی خواهد رسید.

وی ادامه داد: منبع یارانه‌ها آماده است. اصلاح، تقویت و توسعه حمل و نقل در ایران ما را به دوران کاروانسراهای دوران صفویه و رونق تجارت می‌رساند. ایران موقعیت تجارتی بسیار خوبی دارد و میلیاردها دلار عایدی می‌توانیم از توسعه حمل و نقل کسب کنیم.

رضایی بیان کرد: دیپلماسی اقتصادیِ رسمی و عمومی را فعال و تقویت خواهم کرد. وزارت انرژی ایجاد خواهیم کرد تا برای تمامی ابعاد انرژی یک فکر وجود داشته باشد.

این فعال سیاسی ادامه داد: ایران را به هاب مواد غذایی منطقه تبدیل خواهیم کرد. در برخی از استان‌ها، شهرهای کشاورزی به وجود خواهیم کرد؛ یعنی اینکه مردم یک شهر زمین‌های اطراف خود را در بحث کشاورزی مدیریت خواهند کرد. ایران می‌تواند به هاب سلامت 25 کشور اطراف نیز تبدیل شود و حدود 500 میلیون نفر جمعیت اطراف می‌توانند به بیمارستان‌های ایران مراجعه کنند.

رضایی در بخش پایانی گفت: صندوق تامین مالی زیان‌دیدگان بورس در ادامه به بیمه تبدیل خواهد شد که متاسفانه برخی به این قسمت توجه نکردند.

وی ادامه داد: پل بین بازار سرمایه و تولید قطع است. بورس درست شده تا نقدینگی مردم وارد عرصه تولید شود. وقتی نقدینگی از بانک‌ها خارج و وارد بورس می‌شود، اگر وارد تولید نشود به عنوان سیلی به صورت خود برخواهد گشت. این اشتباهی بود که دولت مرتکب شد.

رضایی برنامه‌های دولت احتمالی‌اش را تشریح کرد

محسن رضایی همچنین در آخرین برنامه تبلیغاتی خود که با حضور جمعی از کارشناسان حوزه‌های مختلف برگزار شده بود، به تبیین اندیشه‌هایش در حوزه اقتصاد، گردشگری، سیاست داخلی، خارجی، حوزه زنان و جوانان پرداخت.

وی در بحث گردشگری داخلی گفت: باید خوابگاه‌های ارزان قیمتی در مشهد مقدس ایجاد کنیم تا همه مردم ایران بتوانند به پابوس امام رضا(ع) بروند. یکی از مشکلات دولت این بود که سرمایه گذاری در حوزه مسکن را تحت عنوان عدم پذیرش مسکن مهر تعطیل کرد. مسکن هم تولید است و هم نیاز مردم را حل می کند. نکته کلیدی این است که مسکن یکی از پیش ران‌های اقتصاد می دانم. سی صد صنعت همراهش راه می افتد بنابراین تولید ملی و اشغال به همراهش راه می افتد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین