کد خبر: ۷۱۴۵۳۰
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹

توهم ترامپیست‌ها: امسال ترامپ رئیس‌جمهور می‌شود!

بعد از ادعای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مبنی بر بازگشت به این سمت در سال ۲۰۲۱، بخشی از حامیان حزب جمهوری‌خواه نیز در این توهم به‌سر می‌برند.
توهم ترامپیست‌ها: امسال ترامپ رئیس‌جمهور می‌شود!
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس نتایج نظرسنجی مشترک نشریه «هیل» و مؤسسه «هریس‌ایکس»، ۳۰ درصد از حامیان حزب جمهوری‌خواه باور دارند که ترامپ احتمالا در سال جاری میلادی دوباره به سمت رئیس‌جمهور آمریکا منصوب می‌شود.

به نوشته وبگاه هیل، با این حال ۷۰ درصد اعضای حزب جمهوری‌خواه معتقدند که چنین چیزی غیرممکن است.

این نظرسنجی با جامعه آماری نزدیک به ۱۰۰۰ نفر و در تاریخ‌های هفدهم و هجدهم ژوئن انجام شده که نتایج آن روز شنبه منتشر گردید.

پیش از این نیز نظرسنجی مشترک نشریه «پالتیکو» و مؤسسه «مورنینگ کانسالت» همین نتیجه را نشان می‌داد،‌ به‌نحوی که از هر ۱۰ آمریکایی، ۳ نفر معتقد بودند ترامپ سال ۲۰۲۱ دوباره رئیس‌جمهور این کشور می‌شود.

نشریه هیل درباره این اعتقاد عجیب آمریکایی‌ها توضیح داد: «هیچ مکانیسم قانونی یا مبنای حقوقی برای بازگشت ترامپ به ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۱، بعد از شکست در انتخابات سال قبل وجود ندارد. نتایج کالج الکترال نیز در ماه ژانویه توسط کنگره تایید شد».

با این حال، رئیس‌جمهور سابق آمریکا حدود دو هفته پیش در پیامی ویدئویی، ادعا کرده بود که جمهوری‌خواهان به زودی سنا و کاخ سفید را در کنترل خود خواهند گرفت.

پیش از این نیز گزارش شده بود که ترامپ انتظار دارد تا ماه اوت (نیمه اول مرداد تا نیمه اول شهریور) بار دیگر به عنوان رئیس‌جمهور به کاخ سفید بازگردد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین