کد خبر: ۷۱۴۵۷۳
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
نتیجه پژوهشی که پیش‌تر انجام شده بود نشان می‌داد افرادی که به طور عمودی می‌نشینند احساس مثبت بیشتری از دیگران دریافت می‌کنند و احساس غرور بیشتری در مقایسه با افرادی دارند که به صورت خمیده می‌نشینند. بررسی‌های دیگر اعتماد به نفس بالا را در ارتباط با نوع نشستن صحیح می‌دانند. بررسی اخیر در دانشگاه "فریدریش الکساندر" آلمان صورت گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :

پژوهشی تازه نشان می‌دهد که نوع حالت نشستن می‌تواند بر روی وضعیت شادی و خرسندی، بهبود روحیه، کاهش فشار خون و مهم‌تر از همه افزایش تمرکز افراد تاثیرگذار باشد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ پژوهشگران آلمانی ۸۲ دانش آموز ۲۰ ساله را در این ارزیابی مورد بررسی قرار دادند. به شرکت‌کنندگان در این بررسی گفته شد که میزان تمرکز آنان و نه وضعیت بدن‌شان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پژوهشگران با تغییر دادن تنظیمات مربوط به صندلی، جهت و نوع نشستن دانشجویان را نیز تغییر می‌دادند. پژوهش نشان داد کسانی که به صورت عمودی روی صندلی نشسته بودند در مقایسه با سایرین تمرکز بیشتری داشتند.

کسانی که به طور عمودی نشسته بودند حال عمومی خود را به طور میانگین ۳.۷۷ از ۵ ذکر کرده بودند در حالی که این میزان برای افرادی که با حالت خمیده نشسته بودند ۳.۴۳ بوده است.

نتیجه پژوهشی که پیش‌تر انجام شده بود نشان می‌داد افرادی که به طور عمودی می‌نشینند احساس مثبت بیشتری از دیگران دریافت می‌کنند و احساس غرور بیشتری در مقایسه با افرادی دارند که به صورت خمیده می‌نشینند. بررسی‌های دیگر اعتماد به نفس بالا را در ارتباط با نوع نشستن صحیح می‌دانند.

بررسی اخیر در دانشگاه "فریدریش الکساندر" آلمان صورت گرفته است.

"سارا عواد" یکی از پژوهشگران این بررسی می‌گوید:  نشستن به حالت عمودی باعث کاهش فشار خون، کاهش ضربان قلب و کاهش دمای بدن می‌شود.

سال گذشته نیز پژوهشگری از دانشگاه اوکلند در نیوزیلند به این نتیجه رسیده بود که افراد با حالت سر متمایل به پایین یا نگاه پایین و یا با ثابت نگهداشتن بازو‌ها هنگام قدم زدن ممکن است بر سایرین تاثیر منفی بگذارند. در مقابل، افرادی که با نگاه مستقیم رو به جلو و سر بالا حرکت می‌کنند تاثیر مثبتی بر دیگران می‌گذارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین