کد خبر: ۷۱۴۶۱۲
تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
یافته‌های یک نشریه آمریکایی نشان می‌دهد که برای نخستین بار در ۲ دهه گذشته مناطق تحت کنترل طالبان از مناطق تحت کنترل دولت بیشتر شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

تازه‌ترین یافته‌های «لانگ‌وار ژورنال» از وضعیت امنیتی افغانستان نشان می‌دهد که برای نخستین بار در 20 سال گذشته، مناطق تحت کنترل طالبان از مناطق تحت کنترل دولت بیشتر شده است.

این گزارش درحالی منتشر می‌شود که سقوط سریالی مناطق مختلف افغانستان ادامه دارد و برخی مناطق این کشور نیز بدون درگیری به این گروه واگذار شده است.

وضعیت وخیم امنیتی در افغانستان؛ تعداد مناطق تحت کنترل طالبان از دولت بیشتر است

این نشریه آمریکایی نوشت که در حال حاضر تنها 92 شهرستان یا 23 درصد از مجموع شهرستان‌های افغانستان تحت کنترل دولت قرار دارد.

این درحالی است که 107 شهرستان یا 27 درصد از مجموع شهرستان‌های افغانستان تحت کنترل طالبان است و 199 شهرستان دیگر یا 50 درصد از شهرستان‌های افغانستان نیز صحنه درگیری طالبان و نیروهای دولتی است.

«بیل راجیو» سردبیر لانگ‌وار ژورنال در تشریح نقشه وضعیت افغانستان می‌گوید: دولت در بسیاری از شهرستان‌هایی که در طبقه‌بندی تحت درگیری قرار گرفته تنها مراکز را تحت کنترل دارد، فکر می‌کنم وضعیت نقشه باید بدتر از این باشد.

دو دهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان برای این کشور امنیت را به همراه نداشت و حتی پایتخت بشدت محافظت شده افغانستان نیز امن نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین