کد خبر: ۷۱۴۶۸۵
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: تامین آب مورد نیاز بدن در حین ورزش باید قبل از خشک شدن لب‌ها صورت گیرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سونیا لطف‌اللهی در رابطه با تفکرات اشتباهی که در رابطه با ورزش کردن وجود دارد، اظهار کرد: برخی از افراد معتقدند که در هنگام انجام ورزش نباید آب نوشید، در حالی که این تفکر اشتباه است، چون تشنگی و کمبود آب بدن به کبد، کلیه و ارگان‌های داخلی بدن آسیب می‌رساند.

وی افزود: مصرف آب و تامین آب مورد نیاز بدن در حین ورزش کردن باید قبل از خشک شدن لب‌ها صورت گیرد. البته فرد نباید خود را با مصرف آب سیراب کند؛ زیرا این کار باعث سنگینی معده و گرفته‌ شدن حجم ریه شده و اجازه فعالیت بیشتر به فرد را نمی‌دهد.

این مسئول با بیان اینکه افراد در روزهایی که تمرین ورزشی دارند بهتر است از آب میوه طبیعی استفاده کنند، تصریح کرد: ورزش صبحگاهی که افراد انجام می‌دهند نیز بهتر است ۲ تا ۳ ساعت بعد از مصرف وعده اصلی (صبحانه) انجام شود و اگر افراد تمایل به انجام ورزش قبل از مصرف صبحانه دارند، باید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شدت بسیار پایین ورزش خود را انجام دهند.

لطف‌اللهی در رابطه با ورزشی که برای کاهش وزن صورت می‌گیرد نیز یادآور شد: برای کم‌ کردن وزن بدن فقط ورزش کردن کافی نیست و افراد در کنار انجام تمرینات ورزشی باید به تغذیه خود نیز توجه داشته‌ باشند و اگر فرد ورزش کند و تغذیه خود را رعایت نکند و یا بالعکس، نتیجه‌ای دریافت نخواهد کرد. البته داشتن رژیم غذایی نیز باید اصولی و با مشاوره با پزشک صورت گیرد.

کارشناس ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان، با بیان اینکه برخی از خانواده‌ها تصور می‌کنند اگر فرزندان‌شان در برخی از ورزش‌ها فعالیت کند، قدبلندتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: ژنتیک، تغذیه و محیط عواملی هستند که در قد افراد تاثیر می‌گذارد و اینکه برخی اصرار دارند تا فرزندان خود را با وجود اینکه فرد علاقه‌ای به آن ورزش ندارد، در تمرینات ورزشی شرکت دهند تا فرد قدبلندتر شود، هیچ پایه علمی ندارد و یک تفکر اشتباهی است که وجود دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین