کد خبر: ۷۲۰۰۷۸
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
در یک گفتگوی تلفنی مطرح شد؛
متن گفتگوی تلفنی میان رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و یک مقام بلندپایه وزارت دادگستری این کشور باردیگر از کارزار فشارهای ترامپ برای ابطال انتخابات ۲۰۲۰ پرده برداشت.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در یک گفتگوی تلفنی در ۲۷ اُم دسامبر از مقامات بلندپایه وزارت دادگستری این کشور خواست تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را مخدوش اعلام کنند.

یادداشتهای دستنویس یکی از شرکت کنندگان در این گفتگوی تلفنی که روز جمعه از سوی کمیته نظارتی مجلس نمایندگان منتشر شد، به گستره فعالیت ترامپ برای ابطال نتایج انتخابات و تلاش برای جلب حمایت مجریان قانون و سایر مقامات دولتی اشاره می کند.

ایمیلهایی که ماه میلادی گذشته انتشار یافتند نیز نشان می دهد که ترامپ و هم پیمانانش در هفته های پایانی ریاست جمهوری وی وزارت دادگستری ایالات متحده را تحت فشار گذاردند تا در مورد ادعاها مبنی بر بروز تقلب گسترده در انتخابات ۲۰۲۰ تحقیق کنند و اکنون بازرس کل این وزارتخانه در حال بررسی این موضوع است که آیا مقامات وزارت دادگستری برای ابطال نتایج اقدامی صورت داده اند یا خیر.

طبق این یادداشتها، ترامپ گفته است: «از شما انتظار نداریم که آن را انجام دهید. فقط بگوئید انتخابات مخدوش است و باقی کار را به من و اعضای جمهوریخواه کنگره بسپارید».

ترامپ همچنین از مقامات وزارت دادگستری آمریکا خواست تا در مورد «شکایات قانونی» در خصوص تقلب در مبارزات انتخاباتی تحقیق کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین