کد خبر: ۷۲۴۵۹۳
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶
فعالیت های اعلام موجودیت رسمی ائتلاف نیروهای ملی عراق که در انتخابات آتی این کشور حضوردارد، برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

عمار حکیم به عنوان رئیس این ائتلاف در این مراسم گفت: توافقات کنار گذاشته شده و فساد قراردادهای مشکوک، دلیل تعطیلی تلاش های مربوط به اصلاح سیستم سیاسی بوده است.

به گزارش خبرگزاری بغدادالیوم، وی افزود: مراحل انتقالی که فرایند سیاسی از سال ۲۰۰۳ میلادی تا کنون پشت سر گذاشته، به پایان رسید و کانون اولویت ها تغییر کرده و نسل جوان ما امروز آگاهتر و مسئولیت پذیرتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما به یک قرارداد اجتماعی و سیاسی نیاز داریم که عراقی ها بتوانند از طریق آن کشور را بسازند و دولت را انتخاب کنند. همه امروز خواهان تاسیس دولتی هستند که تابع خواسته های منطقه ای نباشد و علیه مردمش گردنکشی نکند.

حکیم با اشاره به شرط های حمایت ائتلاف نیروهای ملی عراق از نخست وزیر آتی و با تشریح اهداف این ائتلاف گفت: این ائتلاف نماینده نیروهای اعتدال، میانه رو و نیروهای پایبند به شهروندی، قانون و دولت است. همچنانکه نماینده نیرویی است که افراط گرایی، تبعیض نژادی و انزوا را نمی پذیرد و به نظامی کردن جامعه، دولت، موازی کاری و رقابت با دولت اعتقادی ندارد.

وی با اشاره به شرط های انتخاب و حمایت از نخست وزیر اتی گفت: از جمله شرط های حمایت از نخست وزیر آتی، شجاعت در تصمیم گیری، پیگیری اجرا و میهن پرستی همه جانبه ای است که همه طوایف را زیر پروبال خود بگیرد و قادر باشد بحران را با روحیه ای ملی و مسئولانه حل و فصل کند.

از سوی دیگر حیدرالعبادی نخست وزیر اسبق عراق هم در سخنانی گفت که شعار این ائتلاف، «ما دولت می خواهیم» است و محوریت آن،دولت و حاکمیت کشور است

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین