کد خبر: ۷۲۵۵۱۴
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با اتمام روند رسیدگی پرونده سنگین رمال دعانویس در یزد، این مجرم به اتهام فساد به اعدام محکوم شد.
آفتاب‌‌نیوز :

غلامعلی دهشیری با اشاره به تأیید حکم اعدام این رمال از سوی دیوان عالی کشور، اظهار داشت: پس از مراجعه چند نفر از شهروندان به مراجع ضابط و دادسرا مبنی بر سوء استفاده مالی و عاطفی از آنان توسط یک فرد موسوم به فالگیر، مراتب جهت بررسی دقیق در دستور کار قرار گرفت.

وی در تشریح اعمال مجرمانه این فرد با ظاهر فریبنده، ابراز داشت: این فرد ابتدا با قرائت احادیث و بعضاً آیاتی از قران، اعتماد سوژه‌های خود را جلب می‌کرده و سپس به انجام اقدامات مجرمانه خویش می‌پرداخته است.

این مقام قضایی تصریح کرد: فریب مراجعه کنندگان به پرداخت هزینه‌های گزاف برای تخلیه انرژی‌های منفی، گاهی انجام اعمال منافی عفت به بهانه‌های واهی تحت عنوان تخلیه انرژی منفی و ... از جمله اقدامات مجرمانه این فرد شیاد بوده است.

وی با اشاره به این مسئله که جامعه نیازمند آگاهی بیشتر است، افزود: هر یک از این مجرمین هم که دستگیر شوند مادامی که جامعه به آن سطح از علم و آگاهی نرسد که به اینگونه افراد مراجعه نکنند، باز مجرم جدیدی پیدا می‌شود از عواطف و احساسات پاک شهروندان سوء استفاده؛ و آنها را به سخره بگیرد و به دنبال عملی نمودن نیات شوم خود باشد.

رئیس کل دادگستری استان، با تأکید بر اینکه شهروندان باید بدانند در هیچ کراهتی، کرامت نیست، اظهار داشت: وقتی یک فرد نامحرم به هر بهانه‌ای مبادرت به لمس یک زن می‌کند و یا به خود حق می‌دهد که با بهانه‌های واهی، نگاه مستقیم به بدن و یا برخی از جوارح زنان بکند باید مطمئن شد که حتماً ریگی به کفش دارد و یک جای کارش می‌لنگد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ مرد مسلمان و معتقدی به خود اجازه نمی‌دهد که به طور مستقیم به صورت یک زن نامحرم خیره شود، حال چگونه برخی از افراد برخی از کارهای رذیلانه و خبث باطنی فردی را می‌دیدند اما بازهم اعتماد می‌کردند و اجازه می‌دادند که او به بهانه‌های مختلف، نیات پلید خود را پیاده کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین