کد خبر: ۷۲۶۸۸۹
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
از جمله عوارض اضطراب می‌توان به افزایش فشار خون، خطر بروز حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری کلیوی اشاره کرد. در این بررسی داوطلبان بیش از یک دهه مورد بررسی قرار گرفتند.
آفتاب‌‌نیوز :

پژوهشگران با بررسی ۴۰۰ نفر در امریکا سطح هورمون‌های اضطراب در آنان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ پژوهشگران دریافتند هر بار که سطح هورمون اضطراب به میزان دو برابر افزایش می‌دهد به میزان ۳۰ درصد خطر افزایش فشار خون و به میزان ۹۰ درصد خطر حمله یا ابتلا به بیماری قلبی افزایش می‌یابد.

از جمله عوارض آن می‌توان به افزایش فشار خون، خطر بروز حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری کلیوی اشاره کرد. در این بررسی داوطلبان بیش از یک دهه مورد بررسی قرار گرفتند.

در این بررسی پژوهشگران دانشگاه کیوتو ژاپن به طور مرتب ادرار داوطلبان را برای بررسی چهار هورمون نور اپی نفرین، اپی نفرین، دوپامین و کورتیزول مورد آزمایش قرار دادند. نمونه‌برداری در طول ۱۴ سال، بین جولای ۲۰۰۴ تا ژوئن ۲۰۱۸ انجام شد.

نتایج این بررسی در نشریه علمی Hypertension منتشر شده است. حدود نیمی از شرکت‌کنندگان زن بودند و بین سنین ۴۸ تا ۸۷ سال قرار داشتند. بیش از نیمی از داوطلبان لاتین‌تبار و یک چهارم از آنان سفیدپوست و ۲۲ درصد از آنان سیاه‌پوست بودند.

هنگامی که فرد تحت فشار روانی قرار دارد، بدن هورمون‌هایی مانند کورتیزول را تولید می‌کند تا فرد را در حالت مقابله یا فرار از موقعیت قرار دهد.

پاسخ دفاعی اولیه افزایش طپش قبل و افزایش فشار خون است تا جریان اکسیژن به ماهیچه‌ها افزایش یابد زمانی که اضطراب برطرف شد وضعیت به حالت عادی باز می‌گردد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین