کد خبر: ۷۲۹۱۱۰
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
محمدرضا باهنر با بیان اینکه عموما ساختار بوروکراسی کشور بسیار سنگین است، گفت: به رئیسی گفتم هر وزیری که مسئول می‌کنید بگوئید پول نداریم اگر می‌توانی خلق ثروت کنید بسم الله وگرنه کاری پیش نمی‌رود.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین طی سخنانی در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین، اظهار داشت: دولت آقای رییسی مدت کوتاهی است که روی کار آمده و در این مدت کوتاه کار‌های خوبی صورت گرفته که سرعت گرفتن واکسیناسیون در ایران و امضا عضویت در سازمان شانگ‌های که البته برخی از زحمات آن را دولت‌های قبلی کشیده بودند جزو این اقدامات است.

وی افزود: این اقدامات مثبت نشان داد دولت رئیسی دولت خوش رزقی است و برخی از این اقدامات امید بخش سبب تابیدن بارقه امید به قلب مردم شده است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اظهارات رئیس جمهوری در نشست سالیانه سازمان ملل، تصریح کرد: سخنان رئیسی قاطع قوی مستدل و قاطعانه بود. بنده اوایل پیروزی جناب رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری طی جلسه‌ای به ایشان و آقای مخبر عرض کردم که مراقب باشید به دلیل مشغول شدن به مسائل روزمره، از استراتژی‌ها و برنامه‌های عمیق غافل نشوید بنابراین حتما باید کارکرده‌های تخصصی برای نظر دادن در خصوص اصلاحات ساختاری و اساسی تشکیل شود.

باهنر با بیان اینکه متاسفانه امروز شاهدیم ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان روزانه به نقدینگی کشور اضافه می‌شود، تاکید کرد: من به قالیباف گفتم که در مجلس ۲ کار را انجام ندهید و آنان اینکه هزینه‌های دولت را افزایش نداده و دولت را بزرگتر نکنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که ۲۵ درصد به هزینه‌های دولت اضافه شده و با مطرح کردن مسائل متعدد دولت نیز بزرگ و بزرگتر می‌شود.

وی با بیان اینکه عموما ساختار بوروکراسی کشور بسیار سنگین است، تصریح کرد: به رئیسی هم گفتم هر وزیری که مسئول می‌کنید بگوئید پول نداریم اگر می‌توانی خلق ثروت کنید بسم الله وگرنه کاری پیش نمی‌رود.

باهنر به اشاره به برخی ادعا‌ها در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری گفت: بعضی از شعار‌ها در مناظرات تلویزیونی دقیق نبود مثلا اینکه گفته شد پول را از پولدار‌ها میگیریم و به فقرا می‌دهیم از این جمله موارد است. فردی در تاکسی می‌گفت که اگر جلوی نجومی بگیران را بگیریم مشکل مملکت حل می‌شود من همانجا برای او محاسبه کردم که علی رغم همه تلاش‌های سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و ... باز تعداد نجومی بگیران کشور ۲۵۰ نفر باشد و هر کدام ۵ میلیارد هم بیشتر در سال گرفته باشند کل مبلغ کمی بیشتر از هزار میلیارد تومان می‌شود یعنی یک هزارم بودجه کل کشور.

وی با بیان اینکه در کشور ما تولید از مصرف کمتر است و این خود گرانی و کمبود ایجاد می‌کند، افزود: در بخش کشاورزی هم باید اولویت کشور در دستور کار قرار بگیرد. بسیاری از کشت‌ها در کشور ما تولید مزیت منفی است یعنی خوراک گران‌تر از محصول است بنابراین باید الگوی کشت اصلاح شود و یارانه به بخش کشاورزی بر مبنای آمایش سرزمینی یعنی نقشه راه باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: سفر‌های رئیسی به استان‌ها کار خوبی است، اما فقط کار این نیست. سفر‌های استانی بر روی رشد سرمایه انسانی تاثیر دارد، اما باید وعده‌ها محقق شود و بسیاری از مشکلات نیز از این مسیر‌ها قابل حل شدن نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین