کد خبر: ۷۳۰۶۹۴
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷

ناامیدی کره شمالی از بایدن

یک مقام ارشد پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد که دولت کره شمالی از سیاست‌های دولت جو بایدن نا امید شده است.
ناامیدی کره شمالی از بایدن
آفتاب‌‌نیوز :

"اندی کیم" رئیس بخش سازمان سیا در امور کره شمالی در دولت دونالد ترامپ گفت: کره شمالی ماه‌ها با صبر و حوصله منتظر بود تا بشنود سیاست دولت جدید آمریکا در قبال کره شمالی چگونه خواهد بود.

به گزارش واشنگتن تایمز، کیم با اشاره به بی انگیزه بودن دولت بایدن برای حل مسئله کره شمالی به رغم گذشت نزدیک ۹ ماه تصریح کرد، من بر این باورم که آنها (کره شمالی) سرانجام نا امید شده‌اند.

با نبود مذاکرات مستقیم میان کره شمالی و آمریکا در دولت بایدن، پیونگ یانگ آزمایش های موشکی خود را از سرگرفته است.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی گفت: ما همچنان نگران نقض مکرر چندین قطعنامه شورای امنیت از سوی کره شمالی هستیم و بر پیروی کامل از قطعنامه های شورای امنیت و اجرای همه تحریم‌های سازمان ملل تاکید می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد، ما از نزدیک با متحدان خود از جمله در مناطق هند و اقیانوسیه، کره و ژاپن همکاری می‌کنیم. با این وجود همانطور که قبلا گفتیم، آماده‌ایم با کره شمالی بدون پیش شرطی دیدار کنیم.

پیش از این، آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا، آزمایش‌های موشکی کره شمالی را نقض مکرر قطعنامه های شورای امنیت دانست و گفت این آزمایش ها منجر به افزایش بی‌ثباتی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین