کد خبر: ۷۳۰۷۳۲
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

چگونه یارانه خودرو بگیریم؟

خودروسازان کشور به صورت مرتب طرح‌های پیش‌فروش خودرو دارند که در آن خودرو‌هایی را ارزان‌تر از بازار به فروش می‌رسانند و از طریق قرعه‌کشی به مشتریان تحویل می‌دهند.
چگونه یارانه خودرو بگیریم؟
آفتاب‌‌نیوز :

ایران‌خودرو و سایپا با وجود آنکه در تامین برخی قطعات خودرو ناتوان هستند و طبق گزارش سازمان بازرسی فعلا ۱۴۰ هزار خودرو ناقص دارند، اما همچنان برای پیش‌فروش خودرو طرح‌هایی را اجرا می‌کنند.

با وجود تاخیر‌های چند سال اخیر در تحویل خودرو‌های ثبت‌نامی، اما اخیرا سایپا مدعی شده بود که دیگر هیچ خودرو معوقی ندارد.

این دو خودروساز با فروش نقدی، فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش‌ها خودرو‌هایی را با زیر قیمت بازار به فروش می‌رسانند. معمولا در دو طرح اول زمان تحویل خودرو کمتر از ۹۰ روز و در پیش‌فروش هم بیشتر از این مدت است.

برای مطلع شدن از آخرین برنامه آن‌ها باید به سایت آن‌ها مراجعه کرد. در آخرین طرح هم ایران‌خودرو پنج خودرو را برای پیش‌فروش گذاشته است.

فروش اینترنتی پنج محصول ایران خودرو از ۱۴ مهرماه آغاز شده. متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو باید به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند.

زمان ثبت‌نام تا ۱۸ مهرماه ادامه دارد. مراسم قرعه‌کشی برای انتخاب مشتریان نهایی نیز دوشنبه ۱۹ مهرماه در محل سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران‌خودرو برگزار خواهد شد.

بر اساس آخرین قیمت‌ها قیمت کارخانه پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۲۱۶ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد ۳۳۳ میلیون تومان است.

خودروی دیگری که در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو عرضه می‌شود، راناپلاس است. قیمت کارخانه رانا پلاس ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت بازار آزاد آن حدود ۲۶۰ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه سورن پلاس هم ۲۰۴ میلیون تومان است. اما این خودرو در بازار آزاد ۲۸۵ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه دناپلاس دستی هم ۲۸۵ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد به حدود ۴۳۶ میلیون تومان رسیده است. متقاضیان دناپلاس اتومات هم باید برای خرید این خودرو از کارخانه ۳۹۰ میلیون تومان هزینه کنند. اما قیمت بازار آزاد این خودرو حدود ۴۶۰ میلیون تومان است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین