کد خبر: ۷۳۱۰۳۸
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی اظهار داشت: مواد مخدر هیچ تاثیری بر وزن مرغ و یا درمان بیماری‌های احتمالی نداشته و از طرفی هزینه مواد مخدر بسیار گزاف است و با توجه به اینکه هر مرغ در روزهای پایانی پرورش حدود ۴۰۰ سی سی آب مصرف می‌کند، اینکار دلیل عقلایی و توجیه فنی، اقتصادی و مالی ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

حبیب اسدالله‌نژاد نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی در پاسخ به این پرسش که آیا خبر دادن مواد مخدر به مرغ‌ها برای افزایش وزن آنها صحت دارد، گفت: مدت هاست که این خبر در رسانه‌های جمعی و فضای مجازی مطرح شده و قبلا توسط مراجع ذیصلاح و تشکل‌ها با صراحت تکذیب شده است.

وی افزود: این خبر به هیچ عنوان نمی‌تواند با واقعیت همخوانی داشته باشد و برای نخستین بار این خبر در زمان ریاست علیرضا رفیعی پور در سازمان دامپزشکی کشور چند سال قبل بر سر زبان‌ها چرخید که ایشان همان زمان آن را تکذیب و یک موضوع را خنده‌دار و غیر قابل قبول عنوان کردند. باز پخش مجدد آن از سوی یک رسانه یا از روی ناآگاهی و ناشی‌گری بوده و یا شیطنت و جوسازی رسانه‌ای که در اینصورت نیازمند پیگیری و برخورد جدی هست.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه این موضوع به خبرسازی بیشتر شباهت دارد، افزود: این اقدام نمی‌تواند درست باشد چرا که مواد مخدر هیچ تاثیری بر وزن مرغ و یا درمان بیماری‌های احتمالی نداشته و از طرفی هزینه مواد مخدر بسیار گزاف است و با توجه به اینکه هر مرغ در روزهای پایانی پرورش حدود ۴۰۰ سی سی آب مصرف می‌کند، اینکار دلیل عقلایی و توجیه فنی، اقتصادی و مالی ندارد و مرغداران هم دارای دانش فنی هستند و می‌دانند نباید سرمایه‌های خود را دور بریزند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین