کد خبر: ۷۳۱۵۴۵
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹

بحران انرژی درجهان؛ نفت در آستانه ۸۴ دلار

بحران انرژی که جهان را فرا گرفته، با افزایش تقاضا برای سوخت‌های گرمایشی، چشم انداز یک زمستان سخت در نیمه کرده شمالی را رقم زده است.
بحران انرژی درجهان؛ نفت در آستانه ۸۴ دلار
آفتاب‌‌نیوز :

از آنجایی که بحران انرژی گریبان اقتصاد‌های بزرگ را گرفته است، قیمت نفت برنت در بازار‌های جهانی به ۸۳.۸۴ دلار و نفت خام آمریکا به ۸۱.۰۷ دلار رسید.

به گزارش رویترز، قیمت نفت در معاملات نخستین روز کاری بازار‌های جهانی بار دیگر افزایش یافت و بر افزایش قیمت‌ها طی چند هفته گذشته افزود، زیرا بحران انرژی گریبان اقتصاد‌های بزرگ را گرفته است و در بحبوحه افزایش فعالیت‌های اقتصادی و محدود کردن از سوی تولیدکنندگان اصلی نفت، هیچ نشانه‌ای از بهبود این وضعیت دیده نمی‌شود.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و ۴۵ سنت افزایش به ۸۳.۸۴ دلار رسید. این نوع نفت هفته گذشته نیز نزدیک به ۴ درصد افزایش ارزش را ثبت کرده بود.

نفت خام آمریکا نیز با یک دلار و ۷۲ سنت افزایش ۸۱.۰۷ دلار فروخته شدکه بالاترین رقم از اواخر سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود. نفت آمریکا در هفته گذشته ۴.۶ درصد افزایش را ثبت کرده بود.

با انجام واکسیناسیون بیشتر و بیرون آمدن مردم از قرنطینه، قیمت افزایش یافته است و بهبود فعالیت‌های اقتصادی رونق گرفته است، بطوری که قیمت نفت برنت برای پنجمین هفته متوالی و نفت خام آمریکا برای هفتمین هفته متوالی رشد قیمت را ثبت کردند.

با بهبود وضعیت اقتصادی کشورها، قیمت گاز و ذغال سنگ نیز افزایش یافت و این امر سبب شد تا نفت با استقبال بیشتری برای تولید برق مواجه شود و قیمتش افزایش یابد.

در هند برخی ایالت‌ها به دلیل کمبود زغال سنگ با خاموشی برق مواجه شده اند، در حالی که در چین دولت به معدنچیان دستور داده است که با افزایش قیمت برق، تولید زغال سنگ را افزایش دهند.

بحران انرژی که جهان را فرا گرفته، با افزایش تقاضا برای سوخت‌های گرمایشی، چشم انداز یک زمستان سخت در نیمه کرده شمالی را رقم زده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین