کد خبر: ۷۳۲۱۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴

پیام احمدی‌نژاد خطاب به مردم جهان

احمدی نژاد گفت: اکسپو برای همبستگی جهانی و برای ساختار آینده است. شعار اکسپو و بخصوص امسال که در کشور همسایه و دوست ما، امارات برگزار می شود، همفکری برای ساختن آینده بهتر است، یعنی متعلق به همه است.
پیام احمدی‌نژاد خطاب به مردم جهان
آفتاب‌‌نیوز :

محمود احمدی نژاد که برای بازدید از نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ به امارات سفر کرده است، پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است.

نمایشگاه اکسپو، یک نمایشگاه مردمی و کشوری و ماهیت آن ماهیت فرهنگی است. معمولا وقتی نام نمایشگاه می‌آید، شرکت‌ها می‌آیند و کالا‌های خودشان را عرضه می‌کنند و خرید و فروش می‌شود. نمایشگاه اکسپو، نمایشگاه ملل است یعنی همه کشور‌ها می‌آیند و فرهنگ، داشته‌ها و توانمندی‌های خودشان را عرضه می‌کنند، یعنی در واقع یک ملت حضور پیدا می‌کند.

اکسپو برای همبستگی جهانی و برای ساختار آینده است. شعار اکسپو و بخصوص امسال که در کشور همسایه و دوست ما، امارات برگزار می‌شود، همفکری برای ساختن آینده بهتر است، یعنی متعلق به همه است. آینده خوب هم فقط با خواست همگان محقق می‌شود.

همه دست به دست هم بدهیم، مشارکت کنیم، بهترین هایمان را روی هم بگذاریم، اشتراک نظر پیدا کنیم، همفکری کنیم، مشترکاتمان را توسعه دهیم و آینده زیبا را بسازیم. این کاری است که باید اتفاق بیفتد.

مرز‌های پوشالی ساخته شده توسط شیطان، تحت نام‌های گوناگون اعم از مرز‌های جغرافیایی، نژادی، سیاسی و حتی مرز‌های مذهبی، مانع همبستگی و پیشرفت ملت ها، مانع ساختن دنیایی پر از صلح و برادری برای همه است و این نمایشگاه کمک می‌کند که همه با داشته هایشان برای تعامل، همفکری، ساختن و همکاری بیایند.

ملت بزرگ ایران سابقه طولانی و ذخایر فرهنگی عظیم انسانی و جهانی دارد. در واقع فرهنگ ملت ایران، فرهنگ جهانی ست، فرهنگ تعامل و فرهنگ برادری، صلح و دوستی است، فرهنگ ساختن آینده‌ای بهتر برای همگان است، فرهنگ همکاری و همدلی ست.

جا دارد که ملت و کشور ایران در این عرصه جهانی بخصوص در این نمایشگاه حضور پررنگ‌تر و اثرگذارتری داشته باشد.

ما به نمایندگی از ملت ایران آمدیم و به نوعی حضور پیدا کردیم. من سعی می‌کنم به بیشتر غرفه‌ها سر بزنم و پیام ملت ایران را که پیام صلح، دوستی و برادری برای همگان است، ان شاءالله به سایر ملت‌ها ابلاغ کنم و سعی می‌کنم بیشترین تعداد را بروم هم از نزدیک ببینم، تجربیات را دریافت کنم و هم اینکه پیام را ابلاغ کنم.

برای همه ملت‌ها و ملت عزیز ایران و آحاد بشر، سلامتی و موفقیت آرزو می‌کنم.

پاویون ایران - ۲۱ مهر ۱۴۰۰

منبع: سایت دولت بهار

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین