کد خبر: ۷۳۲۱۸۷
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸

تمجید آیت‌الله سعیدی از محمد صلاح و انتفاد از خالکوبی ورزشکاران ایرانی

تولیت آستان حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: محمد صلاح بازیکن مصری تیم لیورپول انگلستان وقتی گل می‌زند به سجده می‌رود این یک کار فرهنگی تاثیرگذار در دنیای ورزش است که از عقاید وی سرچشمه گرفته است.
تمجید آیت‌الله سعیدی از محمد صلاح و انتفاد از خالکوبی ورزشکاران ایرانی
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سیدمحمد سعیدی روز پنجشنبه در دیدار وزیر ورزش و جوانان با وی، افزود: برخی خالکوبی ها، آرایش های موی سر، رفتار و حرکات و غیره که امروز در بین ورزشکاران مشاهده می شود اثر تبلیغات فرهنگی تمدن غرب در بین آنها است و مسوولان فرهنگی و ورزشی ما نیز باید نسبت به بروز بیرونی فرهنگ و ارزش های دینی در بین ورزشکاران برنامه ریزی کنند.

امام جمعه قم افزود: حضور، رفتار و شعارهای تماشاگران در ورزشگاه ها در ایران باید متفاوت از برخی کشورها باشد و اصول اخلاقی و حرفه ای باید بصورت کامل رعایت شود.

سعید گفت: میدان ورزش یک میدان بزرگ فرهنگی است و ورزشکاران باید بدانند هدف نهایی از ورزش فقط قهرمانی نیست.

وی بیان کرد: فلسفه ورزش در اسلام با تعریفی که دیگران از آن کرده اند متفاوت است؛ ورزش در اسلام تقویت روح برای عبودیت خداوند متعال است.

امام جمعه قم یادآور شد: باید جلوه بیرونی ورزش که عبودیت و بندگی خداوند متعال است بدون ترس از خرده گیری بدخواهان را رویدادهای بین المللی نشان بدهیم.

سعیدی بیان کرد: تمدن غرب ورزش را سیاسی کرده و برخی اقداماتی در قالب ورزش انجام می دهد که قابل بیان نیست در حالی که نگاه به ورزش در اسلام با چیزی که گاهی مشاهده می شود تفاوت دارد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه دشمنان از عقاید خود با قدرت دفاع می کنند و هراسی از اظهار باورهای خود ندارند، بیان داشت: احکام دینی در ورزش ایران نباید مخدوش شود.

وی تاکید کرد: دولت سیزدهم آمده تا دولت متفاوتی باشد و اموری که احساس می کند به سود مردم است را اجرایی کند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به اهدای دکترای افتخاری به رییس جمهوری در سفر اخیر به تاجیکستان، گفت: رییس جمهوری ضمن قبول لباس مرسوم آن کشور که امر پسندیده ای بود تاکید کرد که طلبه است و به طلبه بودن نیز افتخار می کند که بسیار قابل تحسین بود.

وزیر ورزش و جوانان امروز در سفر به شهر مقدس قم علاوه بر دیدار و گفت و گو با شماری از مراجع تقلید و علما، از پروژه سالن ورزشی ۴۵۰۰ نفره پردیسان بازدید و با پیشکسوتان ورزشی و سمن های جوانان دیدار می کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین