کد خبر: ۷۳۲۲۸۵
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم؟
امام جمعه کرج گفت: واقعاً اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟ کسی جربزه‌دار برای حرف زن و دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟ حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم! بقیه هم باید حرف بزنند. بقیه هم باید راه بیفتند. اگر خلافی را می‌بینید، نگویید شما هم شریک هستید. به بنده هم اگر لازم شد باید تذکر دهید اگر تخلفی می‌کنم. کسی مصون از این قصه نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 23 مهرماه کرج با اشاره به تحولات اخیر منطقه، تصریح کرد: نکته‌ای راجع به اتفاقاتی که در افغانستان می‌افتد عرض کنم. به‌خصوص این جنایتی که اخیراً انجام شد توسط عوامل استکبار و دل هر انسانی را رنجیده کرد بخصوص مسلمین و بالأخص شیعیان. در تصور اولیه، افراد فکر می‌کنند که آمریکا افغانستان را ترک کرده و رفته است. بله با افتضاح و شکست، حضور فیزیکی خود را پایان داد و نمی‌توانست بیش از این هم بماند؛ اما فکر و اندیشه پلید خود را با استفاده از کشورهای دیگر و افراد و گروه‌های پرورش‌یافته در دامانش ادامه خواهد داد.

حسینی همدانی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف آمریکا در این منطقه که توسط ایادی‌اش انجام می‌شود ایجاد اختلافات قومی، فرقه‌ای و مذهبی است، گفت: تصور کنید اقوام مختلف افغانستان باهم اختلاف کنند و به جان هم بیفتند، چه می‌شود؟ کمترین اتفاق، ناامن شدن منطقه و سوءاستفاده گروه‌های مزدور است و بیشترین نفع را از این نابسامانی و ناامنی آمریکا می‌برد.

حاکمان افغانستان باید مسئولیت‌پذیر باشند

وی با تأکید بر اینکه باید دست جنایتکار آمریکا و اذناب و ایادی پلیدش کاملاً از منطقه قطع شود و مهم‌تر اینکه حاکمان افغانستان باید مسئولیت‌پذیر باشند و در تأمین امنیت همه شهروندان که از مهم‌ترین ارکان حکمرانی است، کوتاهی نکنند، اذعان کرد: محکوم کردن جنایت که معونه ای ندارد؛ باید دست مسببین را قطع کرد و مباشرین را به سزای اعمال رسانید لذا ما نمازگزاران جمعه ضمن همدردی با خانواده شهدای نماز جمعه خان‌آباد افغانستان از خدای تعالی برای آن شهیدان علو درجه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نماییم؛ و از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم درباره این جنایت و جنایات مشابه که برعلیه مسلمین و شیعیان در نقاط دیگر انجام می‌گیرد، سکوت نکنند و علاوه بر محکومیت، برای تنبیه و بازدارندگی، قاطعانه عمل کنند.

نیروهای مسلح نظام اسلامی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور از آمادگی‌های لازم برخوردار است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به رزمایش مدافعان ولایت، اظهار کرد: مطلب دیگر تشکر و قدردانی از رزمایش مشترک و تخصصی دلاور مردان قرارگاه مشترک پدافند هوائی خاتم‌الانبیاء بانام مدافعان ولایت ۱۴۰۰ است که باقدرت و صلابت انجام دادند و دل مردم را گرم کردند و به دشمنان پیام قاطع دادند که نیروهای مسلح نظام اسلامی با حول و قوه الهی و تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب برای تأمین منافع و دفاع از تمامیت ارضی کشور از آمادگی‌های لازم برخوردار هستند.

حسینی همدانی در ادامه افزود: چند روز قبل باز نخست‌وزیر رژیم پلید و کودک کش غاصب، به ایران راجع به فعالیت‌های هسته‌ای و نقض تعهدات، اتهام زد و رئیس ستاد ارتش رژیم خبیث تهدید کرد که طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای ایران در حال گسترش است و عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت؛ یعنی ما هر وقت اراده کنیم می‌خواهیم اقدامی داشته باشیم لذا کشورهای بیگانه و مستکبرین عالم و به‌خصوص غده سرطانی منطقه که دائم تهدید می‌کند بدانند اگر دچار اشتباه محاسباتی شوند و حرکت غلطی از آنان سر بزند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اقتدار و برق‌آسا مدت اعلام‌شده برای نابودی آنان را جلو خواهند انداخت.

تشکر امام‌ جمعه کرج از مجلس

وی در بخش دیگری با اشاره به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از حرکت‌های خوب مجلس این روزها تصحیح و تصویب بعضی مواد تسهیل صدور مجوز کسب‌وکار بعضی مشاغل در مقابله بارانت و ویژه خواری بود که تشکر می‌کنیم.

عده‌ای درروند کار و بهره‌برداری بیشتر مانع‌تراشی می‌کنند

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به نکته استانی تصریح کرد: البرز الحمدالله از ظرفیت‌های بالای اقتصادی در بخش‌های مختلف برخوردار است که باید قدر دانسته شود و درست و به‌موقع مورداستفاده قرار گیرد که متأسفانه توسط مسئولان غفلت می‌شود. امسال سال پشتیبانی و موانع زدایی است لذا همه باید تلاش کنند موانع را بردارند نه اینکه مانع ایجاد کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: یکی از واحدهای مهم کشور که نزدیک یک قرن فعال است و در دنیا شناخته‌شده و موردتوجه است سرم‌سازی رازی است که از همان روزهای اولیه هجوم ویروس وحشی، عزیزان در این مجموعه فعالیت خودشان را برای ساخت سرم آغاز کردند و فعالیت‌های فراوانی هم در این زمینه انجام دادند اما گاهی شنیده می‌شود که درروند کار و بهره‌برداری بیشتر و بهتر افرادی مانع‌تراشی می‌کنند. لذا مسئولین محترم از این نمونه داخلی حمایت کنید و دل دانشمندان جوان کشور را گرم‌کنید. نکاتی هست که اگر لازم شد در آینده عرض خواهم کرد.

دولت محترم انتخاب استانداران را سرعت بخشد

وی در بخش دیگری بابیان اینکه عده‌ای از کارگزاران و مسئولین دولت قبل که هنوز سرکار هستند عمداً و متعمداً برای مردم نارضایتی درست می‌کنند و بعضاً خلل در کارهای جاری و معیشت مردم به وجود می‌آورند تا القاء کنند دولت جدید توانائی اداره ندارد، گفت: لازم است زودتر دولت محترم ارکان اداره کشور را بخصوص در استان‌ها با انتخاب استانداران سرعت ببخشد.

اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به روایتی از امام محمدباقر علیه‌السلام درباره بیت‌المال، عنوان کرد: در کافی امام باقر علیه‌السلام از رسول خدا نقل کرد که ایشان فرمودند: پنج کس‌اند که من و هر پیامبر مستجاب‌الدعوه ای، آنان را لعنت کرده است: … (پنجمی این است که) و کسی که اموال عمومی را، به خود منحصر سازد و تصرف در آن را به نفع خود حلال شمارد.

حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه دوستان مواظب باشند در هر مسندی از کوچک تا بزرگ، افرادی که بیت‌المال در اختیارشان است آن را تیول خودشان ندانند، گفت: امیرالمؤمنین جمعه به جمعه بیت‌المال را جارو می‌زد دو رکعت نماز می‌خواند و بعد از نماز انبیا، ملائکه و شهدا را شاهد می‌گرفت که علی ذره‌ای از بیت‌المال را پیش خودش نگه نداشت و امام رضا علیه‌السلام از ویژه سازان بیت‌المال مسلمین برائت جست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: واقعاً اگر خلافی در شهر صورت گیرد باید منتظر حرف من باشید؟ کسی جربزه‌دار برای حرف زن و دفاع از بیت‌المال وجود ندارد؟ حتماً باید منتظر شوند تا جمعه‌ای شود و من اینجا صحبتی کنم! بقیه هم باید حرف بزنند. بقیه هم باید راه بیفتند. اگر خلافی را می‌بینید، نگویید شما هم شریک هستید. به بنده هم اگر لازم شد باید تذکر دهید اگر تخلفی می‌کنم. کسی مصون از این قصه نیست. مواظب این جریانات باشید. بیت‌المال و هر چیزی که مربوط به عموم جامعه است مواظب باشید که تیول عده‌ای نشود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین