کد خبر: ۷۳۲۹۶۶
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴

پاسخ وزیر کشور به ادعاهای علی‌اف

وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کشور همسایه بحث ترانزیت مواد مخدر را به ایران نسبت داده بود، گفت: این موضوع را هیچ کس تایید نمی‌کند و بر اساس آمارهای رسمی ۹۰ درصد کشفیات به مواد مخدر را جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد و این اتهام را هم کشوری مطرح می‌کند که کمتر از یک درصد کشفیات ایران را ندارد.
پاسخ وزیر کشور به ادعاهای علی‌اف
آفتاب‌‌نیوز :

وحیدی امروز در همایش روند تحول راهبردی مبارزه با مواد مخدر در ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران گفت: یکی از سیاست‌های جدی جمع آوری معتادان متجاهر از سطح خیابان‌ها می‌باشد که به زودی این موضوع اتفاق می‌افتد و یک الزام است.

وی گفت: معتادان متجاهر باید درمان شوند و طول درمان بر اساس آن چیزی که ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده است باید بیشتر از سه ماه باشد.

وزیر کشور گفت: باید نحوه بازگشت آن‌ها به اجتماع بررسی شود و این نیاز به همکاری سازمان‌ها و نهادها دارد.

وی افزود: خلاء قانونی در خصوص اختیارات ستاد وجود دارد و باید ستادها از اختیارات قانونی برخوردار باشند و سیاست در زمینه مبارزه با مواد مخدر را خودشان تعیین کنند.

وحیدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه کشور همسایه بحث ترانزیت مواد مخدر را به ایران نسبت داده بود، گفت: این موضوع را هیچ کس تایید نمی‌کند و بر اساس آمارهای رسمی ۹۰ درصد کشفیات به مواد مخدر را جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد و این اتهام را هم کشوری مطرح می‌کند که کمتر از یک درصد کشفیات ایران را ندارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی گفت: این ادعاهای خوبی نیست و با حسن همجواری و همسایگی مطابقت ندارد و این یک نوع بحران است و نگرانیم که دست‌هایی پشت پرده باشد.

وحیدی افزود: تقدیم سه هزارو ۸۰۰ شهید و هزاران مجروح نشان دهنده مبارزه بی امان جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر است و به هر صورت این اظهارات خلاف واقع را بایستی اصلاح کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین