کد خبر: ۷۳۳۶۵۲
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
با حمله افراد مسلح
زندانبانی نیجریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد افراد مسلح به زندانی در ایالت اویو حمله کردند و بیش از ۸۰۰ زندانی را آزاد کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

 اداره مربوط به زندانبانی نیجریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد افراد مسلح به زندانی در ایالت اویو حمله کردند و بیش از ۸۰۰ زندانی را آزاد کردند که این سومین حمله بزرگ از این دست در سال جاری است.

به گزارش رویترز، این اداره با بیان اینکه واقعه مذکور روز جمعه رخ داده است، گفت مهاجمان مسلح بودند و پس از تیراندازی به سمت مأموران زندان، با انفجار دیوارها به‌وسیله دینامیت وارد حیاط زندان شدند.

حمله افراد مسلح به زندان‌ها و حتی مراکز آموزشی رویدادی پرتکرار در نیجریه است. در این کشور مدارس نیز همواره از جمله اهداف گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود و در طول یک سال گذشته چندین بار مراکز آموزشی و روستاهای نیجریه هدف حمله گروه‌های مسلح تروریستی بویژه بوکوحرام قرار گرفته که در جریان آنها افراد مسلح صدها دانش‌آموز بویژه دختران را ربودند. به گفته یکی از معلمان، در این حمله شماری از افراد مسلح سوار بر خودرو و موتورسیکلت به این مدرسه دخترانه حمله کردند. برخی افراد مسلح لباس نیروهای امنیتی دولتی را برتن داشتند و دانش آموزان را مجبور کردند که سوار خودروها شوند. در ماه دسامبر گذشته نیز بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز دختر توسط افراد مسلح در نیجریه ربوده شدند که به دنبال گفت و گو آزاد شدند. چند ماه پیش از آن هم، افراد مسلح به مدرسه‌ای با بیش از ۸۰۰ دانش آموز در ایالت «کاتسینا» حمله کردند که پس از آن شماری از دانش آموزان ناپدید شدند. در پی این حمله بوکوحرام، مسؤولیت ربودن صدها دانش آموز پسر این مدرسه را برعهده گرفت.

در طول یک دهه گذشته و در پی حملات شبه‌نظامیان بوکوحرام دستکم ۳۵ هزار نفر در نیجریه کشته، دو میلیون نفر آواره و بی‌خانمان و صدها نفر ربوده و ناپدید شده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین