کد خبر: ۷۳۴۴۲۱
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۰
رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن اهانت به شان مرجعیت در فضای مجازی، گفت: این حرکتی که علیه مرجعیت، این روزها در فضای مجازی مطرح شد، هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه های علمیه ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال شامگاه دوشنبه در چهارمین انتخابات هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در سالن همایش های دارالشفاء برگزار شد، با بیان اینکه همه این تشکیلات در ابعاد مختلف حوزه به دلیل حفظ اسلام ناب و شریعت است، عنوان کرد: همه ما از پاسداران شریعت مبین اسلام به حساب می آییم.

او با اشاره به بدخواهی های دشمنان علیه حوزه و مرجعیت افزود: جای تعجب نیست که بدخواهان و دشمنان اسلام ناب و مذهب تشیع هر از چندگاهی با سرویس های اطلاعاتی اجانب حرکت های شوم انجام می دهند.

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن اهانت به شان مرجعیت در فضای مجازی، گفت: این حرکت شومی که علیه مرجعیت در این روزها در فضای مجازی مطرح شد، هیچ جایگاهی در نظام روحانیت و حوزه های علمیه ندارد و جامعه مدرسین اهانت یک فرد در فضای مجازی به ساحت مرجعیت را محکوم می کند.

او تشکیل مجمع عمومی را پیشنهاد رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: ایشان در سفری که در سال ۸۹ به قم داشتند، از جامعه مدرسین حوزه علمیه برای تشکیل مجمع عمومی مطالبه فرمودند و جامعه مدرسین هم برای اینکه برای جامعه مدرسین بازوی قوی ایجاد شود، این مجمع را به تبعیت از رهبر انقلاب تشکیل داد.

فرخ فال با بیان اینکه مجمع عمومی جامعه مدرسین سه دوره را پشت سر گذاشته است، ادامه داد: در دوره آخر به دلیل کرونا، انتخابات به تاخیر افتاد و هیئت رئیسه دور سوم مجمع عمومی کار خود را ادامه داد و اکنون با این فرصتی که ایجاد شده، انتخابات هیئت رئیسه برگزار شده است.

او خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه سوم بیش از سه سال کار را دنبال کرد و اعضای مجمع عمومی و اعضای هیئت رئیسه برای انجام مسئولیت ها هیچ گونه حقوق و مستمری و دریافتی ماهانه نداشته اند و نخواهند داشت.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین