کد خبر: ۷۳۶۳۰۰
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳

شستا، بازار سهام را خراب کرد/ امکان ریزش بیشتر بورس وجود دارد؟

امروز شاخص کل بورس با بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ واحد منفی و ۰٫۶۷ درصد افت در محدوده یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد قرار گرفت.
شستا، بازار سهام را خراب کرد/ امکان ریزش بیشتر بورس وجود دارد؟
آفتاب‌‌نیوز :

امروز شاخص کل بورس با بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ واحد افت (۰٫۶۷ درصد) در محدوده یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد قرار گرفت. این در حالی بود که بورس طی چهار روز گذشته سبز بود و دیروز با توجه به بازگشایی شستا و فارس سبزترین روز خود طی یک ماه گذشته را گشت سر گذاشته بود.

بازار سهام کم‌جان است

ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به روند مثبت بازار بورس طی روزهای اخیر انتظار داشتیم که بازار این هفته روند متعادلی طی کند. با توجه به اینکه گروه خودرو و ساخت قطعات هم از منظر قیمتی به محدوده حمایتی رسیدند و هم صحبت از افزایش بیش از پیش نرخ‌های فروش این گروه‌ها هست، حجم نقدینگی بیشتر به سمت این گروه‌ها رفت.

وی افزود: در حال حاضر چون حجم نقدینگی زیادی در بازار معامله نمی‌شود انتظار داریم روند بازار در صورت صعودی بودن ملایم باشد و حجم نقدینگی بین گروه‌های مختلف بچرخد. این به عوامل بنیادی و تکانه‌های قیمتی بستگی دارد.

سماوی با اشاره به عدم عرضه اوراق دولتی، گفت: این حمایت موقت است و به نظر من دولت مسیر قبلی خود را پیش خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر بازار کم‌جانی داریم و ارزش معاملات پایین است. حتی اگر سهم‌های ارزنده‌ای هم در بازار وجود داشته باشد مسیر رشد خیلی کندی طی خواهند کرد.

بازگشایی شستا افتضاح بود!

امیرحسین نام آور، کارشناس بازار سهام در خصوص روند بازار گفت: نظر من روی شاخص بورس صعودی نیست. مقاومت‌های پیش روی شاخص جلوی رشد را گرفته و بازار دوباره اصلاح می‌شود. در چند هفته آینده شاخص کل با ریزش مواجه خواهد شد و به محدوده یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد خواهیم رسید.

وی افزود: بازگشایی شستا افتضاح بود. اینکه ناظر در یک روز خوب بازار یک سهم بزرگ را باز کرده و حجم زیادی عرضه می‌کند نتیجه‌اش می‌شود اتفاق امروز. تا بازار می‌خواهد کمی جان بگیرد شاخص منفی می‌شود.

نام‌آور در خصوص جلسه سه‌شنبه خاندوزی در مجلس نیز گفت: در مسائل اقتصادی مجلس نظر نمی‌دهد. با ۱۰ جلسه نمی‌توان دریای لایتناهی پول را به بازار سهام وصل کرد. بالاخره این جریان قطع می‌شود و بازار به شاکله اصلی خود باز می‌گردد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین