کد خبر: ۷۳۷۰۴۰
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
در گفتگو با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات

امیرعبداللهیان: برای یک توافق خوب آماده‌ایم

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی عصر روز پنج شنبه با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات عربی متحده در خصوص پیگیری روند رو به رشد روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.
امیرعبداللهیان: برای یک توافق خوب آماده‌ایم
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه ایران روابط ایران و امارات را روابطی سنتی و مثبت توصیف کرد و اظهار داشت: رابطه تهران و امارات برای هر دو کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اطمینان داریم روند خوب در بهبود روابط منجر به توسعه کامل مناسبات فیمابین می‌شود.

امیر عبداللهیان حل برخی مشکلات اجرایی میان دو کشور را موجب تسهیل و توسعه روابط تجاری دانست و ابراز امیدواری نمود با همکاری میان دو دولت، مشکلاتی که در مبادلات مالی ایجاد شده در سایه مناسبات فی‌مابین و حقوق بین الملل مرتفع شود.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای پیش رو اعلام کرد: ما برای رسیدن به یک توافق خوب آماده‌ایم و معتقدیم که طرف‌های مقابل بایستی به تعهدات خود بازگردند.

وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگو با احوال پرسی از امیرعبداللهیان، برای ایشان سلامتی و تندرستی کامل آرزو کرد.

وی با اشاره با مشکلات در تبادلات تجاری دو کشور، اظهار داشت مشکلات موجود از طریق کارشناسان دو کشور در حال بررسی است و تلاش برای رفع مشکلات ایجاد شده جریان دارد.

وزیر خارجه امارات با اشاره به بحران‌های زیست محیطی، اعلام کرد باید همکاری جهانی و منطقه‌ای برای حل معضلات زیست محیطی شکل بگیرد و ما آمادگی داریم تا با کشور‌های منطقه در این زمینه همکاری کنیم.

امیرعبداللهیان سفر وزیر خارجه امارات به منطقه از جمله دمشق را گامی مثبت خواند.

وزیر خارجه امارات از وزیر امور خارجه ایران برای سفر به امارات دعوت کرد. امیرعبداللهیان نیز متقابلا از وی برای سفر به ایران دعوت بعمل آورد.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و امارات با اشاره به اولویت همسایگی دولت جدید ایران، گفتگو و همکاری فزاینده اهل منطقه را مهم و حائز اهمیت دانستند و بر ضرورت تقویت این روند تاکید کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین