کد خبر: ۷۳۷۰۹۳
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
حاشیه‌هایی که از دید دوربین پنهان ماند
اسکوچیچ پس از گل سردار آزمون حوشحالی جنجالی داشت و در نهایت اخراج شد.
آفتاب‌‌نیوز :

تصویربرداری و کارگردانی بسیار بد بازی ایران و لبنان مانع از تماشای اتفاقات حاشیه‌ای آخر بازی شد.

با وجود خویشتن داری بازیکنان ایران در طول مسابقه و تا لحظه آخر بازی، در نهایت سبک ضد فوتبال بازی لبنان، وقت کشی‌های مکرر، خوابیدن‌های روی زمین بعد از هر برخورد عادی و البته حمایت قابل توجهی که داور از همین روند بازی داشت، باعث شد که نیمکت ایران پس از به ثمر رساندن گل، حرکتی انفجاری را از خود به نمایش بگذارد.

نکته جالب مسابقه ایران و لبنان، حضور تعداد زیادی تماشاگر در ورزشگاه صیدا بود در حالیکه گفته می‌شد این مسابقه بدون تماشاگر برگزار می‌شود. با این حال تیم میزبان پشت محل استقرار دوربین، تعدادی تماشاگر را وارد ورزشگاه کرده بود که آن‌ها در لحظات مختلف بازی مشغول ایجاد سر و صدا علیه تیم ملی بودند.

در عین حال اگر فیلم بازی را بخصوص در نیمه دوم نگاه کنید، تیم پزشکی دو نفره لبنان حداقل ۶ بار وارد میدان شده و بازیکنان لبنانی را به انحاء مختلف مورد مداوا قرار داده است. در حالیکه داور مسابقه بعد از هر مصدومیت، درخواست برانکارد می‌کرد، اما تیم پزشکی سلانه سلانه و خرامان خرامان وارد زمین می‌شد و با کشتن حداکثر زمان ممکن، از دورترین منطقه راه بیرون را در پیش می‌گرفت.

لبنانی‌ها ۳ بار برانکارد را وارد زمین کردند و البته به جز مورد کاپیتان این تیم، در باقی موارد بعد از خروج بازیکن از زمین، او به سرعت آماده ورود به زمین بودند. این وقت کشی‌ها کاری کرد که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران بعد از گل سردار آزمون رفتاری را از خود به نمایش بگذارد که از او کمتر دیده بودیم.

اسکوچیچ بعد از گل آزمون به سمت بازیکنان ایران دوید و درست روبروی نیمکت لبنان ایستاد و با مشت‌های گره کرده رو به جمعیتی که در ورزشگاه حاضر بودند، شادی کرد. کاری که به مذاق نیمکت نشینان لبنان خوش نیامد و آن‌ها به سمت سرمربی تیم ملی ایران هجوم آوردند. البته اسکوچیچ واکنش دیگری در این صحنه نداشت و در حالیکه داور مشغول بررسی صحنه گل آزمون بود، با نظر داور چهارم و رأی داور، از کنار زمین اخراج شد و ادامه بازی را از روی سکو‌ها تماشا کرد.

اسکوچیچ که به ۳ تعویض و تغییر پست‌های مکرر ورق را به سود ایران برگردانده بود، روزی ویژه را در روی نیمکت تیم ملی سپری کرد. روزی که در غیاب مهدی طارمی فوق ستاره تیم ملی و با یک برد شیرین و ثانیه آخری دنبال شد. آن هم در شرایطی که بسیاری از منتقدان عقیده داشتند بازیکنانی مانند آزمون و نوراللهی که ۲ گل تیم ملی را به ثمر رساندند، باید زمین بازی را ترک می‌کردند.

بعد از این اتفاقات بود که ایوان هاسک سرمربی اهل جمهوری چک تیم ملی لبنان از اسکوچیچ انتقاد کرد و رفتار او را شایسته مربی که تیمش دارد به جام جهانی صعود می‌کند، ندانست. البته ما بعد از عصبانیت مربیان پس از گل تساوی خاطرات زیادی داریم و این برای ما مثل یک خشم مقدس می‌ماند. جالب اینکه بعد از گل احمد نوراللهی هم این بار بخش دیگری از نیمکت لبنان به سمت بازیکنان ما آمدند که در این بین احسان حاج صفی بیش از دیگران در صحنه حضور داشت و درگیری‌ها با دخالت سایرین به پایان رسید تا بازیکنان تیم ملی روی زمین چمن صیدا یک جشن صمیمی را رو به دوربین عکاس فدراسیون فوتبال به نمایش بگذارند.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین