کد خبر: ۷۳۷۱۴۶
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
مصرف گاز ۱۲ درصد افزایش یافت
وزیر نفت گفت: قطعا امسال زمستان زودرسی را در پیش داریم و میزان مصرف گاز در حالی حدود ۱۲ درصد افزایش یافته که میزان تولید تغییری نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

جواد اوجی در بازدیدی از مرکز دیسپاچنگ شرکت ملی گاز اظهار کرد: هدف از این بازدید اطلاع از آخرین روند تولید گاز از میادین مستقل و مشترک گازی مان در دریا و خشکی و فرآورش گاز در پالایشگاه‌ها است.

او ادامه داد: میزان مصرف گاز در بخش خانگی، صنایع غیر عمده و تجاری حدود ۴۹۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۳۵۰ میلیون متر مکعب) حدود ۱۴۰ میلیون متر مکعب در بخش خانگی و صنایع غیر عمده افزایش مصرف داشته ایم.

اوجی افزود: طی سه سال گذشته در حوزه سرمایه گذاری در بخش تولید گاز اتفاقی نیفتاده است. به همین دلیل است که میزان تولید گاز ما مشابه سال گذشته است، اما میزان مصرف گاز ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش یافته است.

وزیر نفت تاکید کرد: بنابراین، نیاز است که در این بخش‌ها سرمایه گذاری صورت بگیرد. ظرف سه ماه گذشته و از آغاز به کار دولت سیزدهم جلسات مختلفی را در وزارتخانه و تیم اقتصادی برگزار و برنامه ریزی‌های خوبی را انجام داده ایم. در همین مورد، عملیات اجرایی را در برخی از میادین مانند توسعه میدان گازی پارس شمالی، تکمیل میدان گازی کیش و تکمیل فازهای پارس جنوبی آغاز کرده ایم.

او اشاره کرد: قطعا این سرمایه گذاری‌ها دو سه سال زمان خواهد برد تا به افزایش گاز منجر شود؛ بنابراین لازم است که بهینه سازی و مصرف گاز نیز کنترل شود. به همین دلیل از هموطنان خواهش داریم که در بهینه سازی مصرف گاز نهایت دقت را به عمل آورند. روی صحبت من با ۲۵ درصد از مشترکانی است که بالغ بر ۵۰ درصد از مصرف کشور را دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین