کد خبر: ۷۳۷۸۱۰
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵

پیشنهاد عجیب و بی‌رحمانه در مورد طارمی

یک کارشناس فوتبال می‌گوید اسکوچیچ باید طارمی را به تیم ملی دعوت می‌کرد و در آستانه جام جهانی او را خط می‌زد تا حساب کار دست طارمی و سایر بازیکنان بیاید.
پیشنهاد عجیب و بی‌رحمانه در مورد طارمی
آفتاب‌‌نیوز :

اصغر شرفی درباره پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با لبنان که در لحظات پایانی با برتری دو بر یک شاگردان اسکوچیچ تمام شد و در عین حال با واکنش منفی منتقدان همراه بود گفت: ایران خیلی کلاسیک بازی کرد. ما تا آخرین لحظات از احساسات پرهیز کردیم. با نقشه و تاکتیک جلو رفتیم و تا دقیقه آخر جنگیدیم. هرگز در طول بازی روی به بازی بلند یا به اصطلاح "بکش زیرش" نیاوردیم. بازیکنان ما تا جایی که می‌توانستند توپ را روی زمین نگه داشتند. تا به حال بازی با حوصله‌ای مانند این از ایران ندیده بود.

او با اشاره به وقت کشی بازیکنان لبنان گفت: یک چیزی هم باید به درباره بازیکنان تیم‌های عربی بگویم که از خواب بیدار شوند. می‌گویند " عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد". در واقع اگر لبنانی‌ها وقت کشی نمی‌کردند، بازی را برده بودند. ما دو گل‌مان را در وقت اضافه زدیم. این کارها مال عهد بوق است که بازیکن در زمین غش و ضعف می‌کند. در عوض بازیکنان ما عصبانی نشدند و تحت تاثیر این اتفاقات نبودند و در آخر هم به نتیجه رسیدند.

این بازیکن سال‌های دور فوتبال ایران درباره انتقادها از بازی تیم ملی به علت ناتوانی در خلق موقعیت گفت: یک تیم همیشه نمی‌تواند خوب بازی کند. اما من اعتقاد دارم که تیم ملی بازی کرد. در یک تورنمنت ممکن است یک روز هم بد باشید. در همین دیدار زمین خراب بود. در چنین وضعیتی تیمی که خوب بازی می‌کند، دچار مشکل می‌شود. آن‌ها می‌خواستند بازی را خراب کنند و ما می‌خواستیم بسازیم.

شرفی درباره گلی که تیم ملی در این دیدار روی وزش باد و اشتباه خط دفاعی تیم ملی دریافت کرد، گفت: این یک اتفاق بود که روی مسائل جوی به ثمر رسید. سانتر بازیکن لبنان نباید آن همه ارتفاع می‌گرفت و از آن‌جا روی زمین می‌افتاد. من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد اما شاید کار کرده بودند. شاید می‌دانستند وضعیت از چه قرار است.

این کارشناس فوتبال هم‌چنین درباره نظرات مختلف درباره عملکرد اسکوچیچ در تیم ملی گفت: من شاید اعتقاد داشته باشم او مربی خوبی است. به نظرم اسکوچیچ نتیجه گرفته است. از یک سردار که پیروز است نمی‌پرسند که چند سرباز تو مرده‌اند. اسکوچیچ این همه پیروزی آورده است. دیگر چه باید می‌کرد؟ بنده خدا همه بازی‌ها را برده است. حتما باید روی سرمان بزند که از او راضی باشیم؟

وی با اشاره به لزوم شناخت آداب و رسوم و ادبیات هر کشوری اظها کرد: من خارج از ایران هم کار کردم. وقتی می‌خواهید در یک کشور خارجی کار کنید، باید صحبت کردن و این چیزها را یاد بگیرید. به نظرم شاید اسکوچیچ باید بداند چطور با ایرانی‌ها رفتار کند. او باید یاد بگیرد ما چه چیزهایی را دوست داریم.

شرفی درباره این که آیا تیم ملی با این نسل از بازیکنان و این کادرفنی در جام جهانی موفق خواهد شد؟ اظهار کرد: بازیکنان ما باهوش هستند و می‌دانند جام جهانی چه تاثیری در آینده آن‌ها دارد و موفقیت در این مسابقات به معنی افزایش قرارداد آن‌هاست. این بازیکنان خیلی بزرگ‌تر از رییس فدراسیون و کادرفنی هم هستند. البته ما امثال باقری و هاشمیان را هم داریم که می‌توانند به موفقیت تیم ملی کمک کنند.

او اذعان کرد: ما از سال ۱۹۷۸ که به جام جهانی آرژانتین رفتیم، هنوز نتوانستیم از مرحله گروهی بالاتر برویم. دیگر خسته شدیم. اگر این‌طور است، فوتبال را تعطیل کنیم ببینیم اشکال و ضعف ما کجاست. مشکل امروز ما به خاطر نبود زیرساخت و همین‌طور ضعف در پایه‌ها است. دو نسل را تعطیل کنیم و به فوتبال‌مان برسیم.

او درباره این که برخی معتقدند که تیم ملی در جام جهانی نیاز به مربی دیگری دارد؟ اظهار کرد: اسکوچیچ خیلی خوب کار کرده است. موفقیت که خم رنگرزی نیست یک شبه عمل بیاید. از طرفی صعود ما هم به جام جهانی اتفاق غیرعادی نیست. در گذشته یک تیم از آسیا صعود می‌کرد اما الان به ۴.۵ تیم رسیده است.

شرفی درباره مشکلات طارمی و اسکوچیچ و خط خوردن این بازیکن توسط سرمربی تیم ملی گفت: طارمی به یک معلم و رواشناس (مشاور) احتیاج دارد که با او صحبت کند و بداند یک قهرمان چه رفتار و کرداری باید داشته باشد. طارمی باید بداند کجای جامعه ایستاده است. رفتار طارمی اصلا درست نبود. البته رفتار مربی هم درست نبود چون تجربه مربیگری در سطح ملی نداشته است. الان نباید جو تیم به‌هم بخورد. اگر اسکوچیچ تجربه داشت او را در آستانه جام جهانی خط می زد. او را دعوت می کرد و آن موقع جواب رفتار طارمی را می داد.

او در واکنش به این که خط زدن طارمی در آستانه جام جهانی زیاده روی است گفت: در این صورت حساب کار دست بازیکنان می‌آید. طارمی و امثال او قیمت جام جهانی را می‌دانند. می‌دانند که هر چقدر هم با تیم ملی به سوریه و لبنان بروند، درنهایت جام جهانی ویترین فوتبال است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین