کد خبر: ۷۳۷۸۶۱
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
ایران دارای ذخایر عظیم گاز است
شرکت گاز تابستان ادعا کرده بود که اقدامات پیشگیرانه‌ای برای جلوگیری از قطع گاز در تهران انجام داده است. اما امروز گاز دو شهرستان تهران قطع می‌شود. دلیل قطع گاز چیست؟
آفتاب‌‌نیوز :

شرکت گاز استان تهران طی اعلامیه‌ای کوتاه اطلاع داده بود گاز دو شهرستان تهران فردا قطع می‌شود.

شرکت گاز تهران دلیل قطعی گاز را تعمیرات و توسعه شبکه گازرسانی اعلام کرده بود. اما این دومین بار در پاییز است که گاز به دلیل تعمیرات قطع می‌شود.

شرکت گاز اواخر مهرماه هم طی اطلاعیه‌ای بسیار کوتاه توضیح داده بود که قرار است گاز دو منطقه از تهران قطع شود. آن زمان هم دلیل قطعی گاز، تعمیرات شبکه برشمرده شده بود.

این در حالی است که مردادماه همین امسال، شرکت گاز استان تهران اطلاعیه‌های مشابه منتشر می‌کرد. مدیرعامل این شرکت تابستان چنین اقدامی را ضروری می‌دانست. او ادعا می‌کرد تعمیرات شبکه و پیشگیری از مشکلات احتمالی در پاییز و زمستان دلیل قطع گاز است.

پیش از این هم سخنگوی شرکت گاز مدعی بود که با اقداماتی که در شش ماه اول سال انجام شده، امکان قطع گاز در استان تهران نزدیک به صفر است.

پس چرا با وجود این که تعمیرات و پیشگیری‌های لازم انجام شده باز هم گاز قطع می‌شود؟

وزیر نفت قبلا هشدار داده بود در شش ماه سرد سال، روزانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب کسری گاز داریم.

شرکت گاز هم دیروز صبح، با ارسال یک پیامک، از مشترکان خواست که در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران هم چند وقت پیش در گفتگوی زنده خبری گفته بود: امسال با افزایش ۱۰۰ درصدی گاز مواجه بوده‌ایم.

با کنار هم گذاشتن پازل کسری روزانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز، درخواست صرفه‌جویی و همچین اعلام افزایش ۱۰۰ درصدی گاز، این طور به نظر می‌رسد که دلیلی ورای آنچه اعلام شده وجود دارد.

حالا باید دید آیا دلیل اصلی قطع گاز تعمیرات است؟ پشت‌پرده قطع گاز در تهران چیست؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین