کد خبر: ۷۳۸۴۲
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۱۶:۱۷
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سر دفتران اسناد رسمی به دلیل آنچه آن را توهین به شان، جایگاه و حرفه سردفتری در سریال تلویزیونی «به خاطر من»، می دانستند نسبت به این سریال اعتراض كردند.

روابط عمومی كانون سردفتران و دفتر‌یاران با اشاره به قسمتی از سریال «به خاطر من» كه روز 27 فروردین ماه سال جاری از شبكه دو سیما ساعت 21:30 پخش شد آورده است كه شخصی ثروتمند و صاحب كارخانه‌ای بزرگ كه انسان متشخصی نیز بود، توسط برادر‌زاده‌اش (سامان) و با كمك و یاری گروهی تبهكار و كلاهبردار اقدام به آدم ربایی كرده و مرد كارخانه‌دار را به خانه‌ای متروكه می‌برند.

همچنین در سكانس پایانی نشان داده می‌شود كه كارخانه دار را با زور، اكراه و تهدید و با چشم‌هایی بسته به اتاقی از خانه‌ای متروكه می‌برند كه سردفتری همراه با كیف و دفتر ثبت اسناد در آن نشسته بود. سردفتروكالتنامه‌ای تام و بلاعزل كه مربوط به اداره كارخانه و وكیل سامان است تنظیم كرده و محل امضای بنچاق را به سامان نشان می‌دهد و سامان با زور و با كمك گروهی از مرد كارخانه‌دار با چشمان بسته امضا می‌گیرند و در زمان امضای ثبت دفتر در جلوی چشم سردفتر برای پیدا كردن كلید‌های گاو صندوق جیب‌های مرد كارخانه‌دار را تفتیش می‌كند. دوربین روی صورت سردفتر زوم می‌شود كه با بی‌تفاوتی و دور از انسانیت، تعهد و تمسخر به مرد كارخانه‌دار نگاه می كند و یك ربع بعد از تفتیش جیب‌های مرد كارخانه‌دار توسط اوباش برای امضای ثبت دفتر او را با زور بلند می‌كنند.

كارگردان این مجموعه تلویزیونی با بی‌لطفی و سوء نیت و با حكایت و داستان مبتذل، مقام مقدس سردفتری را زیر سوال می‌برد و مقام سردفتر را هم ردیف با تبهكاران، كلاهبرداران و اراذل و اوباش قرار می‌دهد.

سران دفاتر اسناد رسمی طی تماس‌های مكرر تلفنی و مكاتبات بسیار، مراتب اعتراض خود را به كانون سردفتران و دفتریاران اعلام كرده‌اند و از دست‌اندركاران این سریال تلویزیونی درخواست كردند نسبت به عذرخواهی از این قشر اقدام كنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین