کد خبر: ۷۳۸۷۱۳
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱

علائم این شش بیماری شبیه کروناست

پنومونی غیرمعمول یک عفونت در ریه است که توسط ویروس یا باکتری ایجاد می‌شود و می‌تواند منجر به درجه حرارت بالا، سرفه و استفراغ شود.
علائم این شش بیماری شبیه کروناست
آفتاب‌‌نیوز :

علائم برخی بیماری‌ها شبیه به کروناست و ممکن است در تشخیص بین آن‌ها اشتباه شود. دقت در نشانه‌های اختصاصی هر کدام از آنها، موجب تشخیص به موقع و درمان بهتر آن‌ها می‌شود.

سر درد، تب بالا و خستگی از جمله علائمی است که امروزه با ابتلا به ویروس کرونا همراه است. این علامت‌ها، مشابه علائمی است که همراه با بسیاری از بیماری‌های دیگر نمودار می‌شوند و ممکن است خطری کمتر از ابتلا به ویروس کرونا نداشته باشند. بنابراین، با وجود سوالاتی که این روز‌ها نسبت به کرونا مطرح شده، ممکن است سردرگمی بین این علائم ایجاد شود.

به طور کلی، فرد با هر علائمی می‌تواند تا زمانی که آن علائم خفیف باشد، در خانه بماند و تا زمانی که احساس بهتری نداشته باشد خطرناک به نظر نمی‌رسد؛ اما اگر دمای بدن خیلی بالا برود و بیمار دچار مشکل تنفسی و افت فشار خون شود، این وضعیت می‌تواند خطرناک باشد و نیاز به مداخله فوری پزشکی داشته باشد، زیرا در آن زمان به احتمال زیاد عفونت ناشی از ویروس کروناست.
چه بیماری‌هایی شبیه علائم کرونا هستند؟
آنفلوانزا: در مورد کرونا، شما می‌توانید افزایش دما، درد عضلانی، خستگی، سرفه و تنگی نفس را تجربه کنید.

علائم ناشی از آنفلوانزا، بین روز اول تا چهارم عفونت، یعنی به سرعت ظاهر می‌شود و ممکن است حدود یک هفته ادامه داشته باشد اما علائم کرونا بین روز‌های دوم تا چهاردهمِ پس از ابتلا ظاهر می‌شوند. دوره کمون (نهفتگی) این بیماری حدود ۵ روز طول می‌کشد.

آمبولی ریه: باعث درد قفسه سینه می‌شود که هنگام تنفس شدیدتر می‌شود. در این حالت ممکن است در معرض مشکلات تنفسی و سرفه قرار بگیرید و در نهایت با خستگی مداوم، خون را سرفه کنید.

پنومونی باکتریایی آتیپیک: پنومونی غیرمعمول یک عفونت در ریه است که توسط ویروس یا باکتری ایجاد می‌شود و می‌تواند منجر به درجه حرارت بالا، سرفه و استفراغ شود.

مالاریا: عفونت پس از ۸ تا ۳۰ روز با تب بالا شروع می‌شود و ممکن است با درد در سر و عضلات، ضعف، استفراغ، اسهال و سرفه همراه باشد.

سل: ابتلا به یک مورد فعال سل باعث سرفه، تب، تعریق شبانه و کاهش وزن بی‌دلیل می‌شود. این علائم ممکن است خفیف باشند، اما چندین ماه طول می‌کشند و همین مساله معمولا باعث می‌شود بیمار مراجعه به پزشک را به تاخیر بیاندازد و عفونت را به دیگران منتقل کند. مانند کرونا، عفونت از طریق قطرات به خصوص هنگام سرفه، صحبت کردن، آواز خواندن یا عطسه منتقل می‌شود.

هپاتیت حاد ویروسی: این عفونت ویروسی کبد، در ابتدا کمی شبیه آنفولانزای خفیف به نظر می‌رسد. علائمی که منجر به تب بالا، حالت تهوع، استفراغ، از دست دادن اشتها و خستگی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین