کد خبر: ۷۳۸۸۶۹
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
قیمت مصوب غیر رسمی جوجه یکروزه ۶۰۰۰ تومان شده است، ولی همین قیمت هم در بازار رعایت نمی‌شود و مرغداران مجبورند جوجه یکروزه مورد نیازشان را با قیمت حدود ۱۲ هزار تومان خریداری می‌کنند و به تبع قیمت تمام شده تولید هم بالا می‌رود.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید گفت: قیمت مصوب غیر رسمی جوجه یکروزه ٦٠٠٠ تومان شده است، ولی همین قیمت هم در بازار رعایت نمی‌شود و مرغداران مجبورند جوجه یکروزه مورد نیازشان را با قیمت حدود ۱۲ هزارتومان خریداری می‌کنند و به تبع قیمت تمام شده تولید هم بالا می‌رود.

حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه در راستای امنیت غذایی قیمت مصوب هرکیلو مرغ گرم برای عرضه به واحد‌های صنفی ۲۹ هزار تومان و برای مصرف‌کنندگان ۳۱ هزار تومان تعیین شده است، گفت: قیمت مرغ زنده نیز به صورت غیر رسمی ۱۹هزار و۷۰۰ تومان شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ زنده افزایش یافته، ولی این افزایش، هزینه‌های تولید را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بایستی قیمت مرغ زنده حدود ۲۱ هزارتومان باشد و این قیمت ۱۹هزار و ۷۰۰ تومان مورد انتقاد تولیدکنندگان است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور در ادامه گفت: قیمت مصوب غیر رسمی جوجه یکروزه ۶۰۰۰ تومان شده است، ولی همین قیمت هم در بازار رعایت نمی‌شود و مرغداران مجبورند جوجه یکروزه مورد نیازشان را با قیمت حدود ۱۲ هزار تومان خریداری می‌کنند و به تبع قیمت تمام شده تولید هم بالا می‌رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مرغداران نهاده‌های مورد نیازشان را به میزان کافی و به موقع دریافت می‌کنند یا خیر؟ گفت: در تامین ذرت و سویا همچنان مانند سابق با مشکلاتی مواجه هستیم، ولی انتظار داریم با توجه به تغییر و تحولاتی که در وزارت جهاد کشاورزی رخ داده است و رویکرد مدیران فعلی از اواسط ماه بعد این مشکلات به حداقل برسد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین