کد خبر: ۷۳۹۰۸۵
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹
رئیس پلیس فتا استان یزد هشدارهایی را در خصوص استفاده از دستگاه های خودپرداز و کارت‌های بانکی به شهروندان ارائه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» به شهروندان گفت: برای دریافت وجه، تنها دادن شماره حساب یا شماره کارت به فرد واریز کننده کفایت می‌کند و نیازی به دادن رمز اول و دوم، CVV2 و تاریخ انقضا و دیگر اطلاعات حساب بانکی نیست.

ابوطالبی ادامه داد: برای مطمئن شدن از واریز وجه، نیازی به ورود به بخش انتقال وجه نیست و دارنده کارت فقط با گرفتن موجودی حساب خود می‌تواند از واریز شدن یا واریز نشدن وجه به حساب و کارت خود مطلع شود.

وی افزود: از کارت بانکی خود برای انجام مبادلاتی که از نظر اندازه کم است، استفاده کنید بنابراین از متصل کردن حساب‌هایی که گردش مالی زیادی دارند، به کارت بانکی خود اجتناب کنید.

ابوطالبی ادامه داد: کارت عابر بانک خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید و در صورت مفقودی، در اسرع وقت با شعبه بانک صادرکننده‌ی کارت تماس گرفته یا از طریق اینترنت ‌بانک یا تلفن ‌بانک نسبت به مسدود کردن و باطل کردن کارت به منظور پیشگیری از هر گونه سوء استفاده اقدام کنید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس یزد، رئیس پلیس فتا استان در پایان با بیان این که اگر افراد ناشناس تقاضای استفاده از خدمات بانکی به وسیله کارت شما را داشتند، آن را نپذیرید، افزود: هنگام استفاده از خدمات بانکی دقت کنید، مشخصات و جزئیات کارت برای دیگران قابل مشاهده نباشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین