کد خبر: ۷۳۹۵۵۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
"هیات امنا هر سال دو جلسه دوساعته دارد و خیلی جلسات زیادی ندارد"
وزیر علوم گفت: تعدادی از افرادی که در هیات امنای دانشگاه قرار می‌گیرند، کسانی هستند که مدیریت اجرایی دارند، اهرم‌های قدرت در دست آن‌هاست و می‌توانند دانشگاه‌ها را چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری کمک کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

"محمدعلی زلفی گل" وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که در بند ج قانون هیات امنا دانشگاه تهران اشاره شده که اعضا باید از شخصیت‌های علمی، فرهنگی یا اجتماعی، محلی و کشوری باشند که نقش مؤثری در توسعه و پیشرفت مؤسسه مربوط نیز داشته باشند، در حالی که از سوی شما علیرضا زاکانی و محمدباقر قالیباف به عنوان اعضای حقیقی هیات امنا انتخاب شدند، این دو چه نقش موثری در توسعه و پیشرفت دانشگاه تهران داشته‌اند؟ گفت: بحث هیات امنا این است که کسانی انتخاب شوند که بتوانند کمک کنند، دانشگاه‌ها در مسیر رشد قرار بگیرند.

وی در ادامه توضیح داد: همچنین به بستری‌سازی برای رشد و بلوغ نخبگان کمک کنند. همیشه هم اینگونه بوده یعنی تعدادی از افرادی که در هیات امنا قرار می‌گیرند کسانی هستند که مدیریت اجرایی دارند، اهرم‌های قدرت در دست آن‌هاست و می‌توانند دانشگاه‌ها را چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری کمک کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره دلیل انتخاب این دو به عنوان اعضای حقیقی هیات امنا گفت: رییس مجلس آقای محمدباقر قالیباف خودشان عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستند و رتبه علمی دانشیاری دارد. همچنین آقای دکتر زاکانی هم یک شخصیت علمی است. علاوه بر اینکه این دو شخصیت علمی هستند، یک شخصیت اجرایی هم هستند که ما با دو هدف که هم علمی بودن و هم اجرایی بودن است این دو نفر را انتخاب کردیم. همچنین می‌خواهیم آنها از پتانسیل و ظرفیت خود برای گسترش دانشگاه‌ها، رشد و بلوغ علم و فناوری استفاده کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا این دو نفر با توجه به مسئولیت‌های مهمی که دارند وقت دارند به موضوعاتی که شما به آن اشاره کردید، ورود کنند؟ گفت: هیات امنا هر سال دو جلسه دوساعته دارد و خیلی جلسات زیادی ندارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
18
این دو نفر شخصیت علمی؟!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
20
بهت حکم کردند تو هم اطاعت کردی پس سکوت کن
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
19
وزیر علوم که داستان بگه و سیاسی کاری کنه، واااای به حال بقیه مملکت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
14
تمام شد
خیلی تاثیرگذار بود
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
0
16
اینکه هیئت امنا جلسه ندارد یعنی ناکارآمدی و عدم برنامه ریزی. یعنی دانشگاه مشکلی نداره که جلسه ای برگزار نمی شه.
اینجوری دارید ماله می کشید؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین