کد خبر: ۷۳۹۹۳۲
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
رییس کمیته ملی المپیک گفت: کمیته ملی المپیک وظیفه ندارد به هر بحثی پاسخ بدهد و هر کسی رییس شود برای ما فرقی ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

رضا صالحی امیری ظهر یک‌شنبه در جلسه کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک بیان کرد: خوشحالم جمعی از قهرمانان را در فضای صمیمی می‌بینم و به آن‌ها افتخار می‌کنم. من این باور را داشتم و دارم که هویت ورزش ما قهرمانان و پیشکسوتان هستند. تلاش ما در چهار سال گذشته بر این بود که ۱۵ برنامه را انجام دهیم. ابتدا باید از همه شما عزیزان تقدیر کنم که به من اعتماد کردید روی این صندلی بنشینم. قهرمانان و پیشکسوتان را دو بال ورزش ایران می‌دانم و هم‌چنان به آن معتقدم.

او ادامه داد: ما قول وحدت و انسجام و دوری از حاشیه دادیم و به این وعده پایبندیم و آن را محور کار قرار دادیم. ورزش ایران از این شکاف در چهار دهه گذشته آسیب دیده است. ما قول دادیم دیپلماسی ورزشی را دنبال کنیم. ۱۵۰ جلسه با مقامات ارشد جهان داشتیم و هدف ما نیز تولید فرصت جدید برای ورزش قهرمانی و رفع تهدید برای ورزش قهرمانی کشور است. بیش‌ترین انرژی من در دیپلماسی ورزش کاهش تهدید است و بعد از آن تولید فرصت.

صالحی امیری هم‌چنین گفت: نکته سوم که تعهد کردیم منابع مالی را ارتقا دهیم و از ۳۳ میلیارد به مرز ۲۰۰ میلیارد تومان رساندیم. وعده کردیم به مجموعه پیشکسوتان و قهرمانان توجه ویژه داشته باشیم و در هر جلسه هیات اجرایی هر پیشنهادی در این مورد می‌آید تصویب می‌شود. الان اعلام می‌کنم هر گونه مطالبه از سوی قهرمانان به هیات اجرایی دیگر نمی‌آید و مستقیم به کمیسیون ورزشکاران برود و مسوولیت پیگیری امور ورزشکاران به کمیسیون سپرده شود و این اولین ماموریت شما است. ما هیچ اقدام مستقیمی از امروز انجام نمی‌دهیم و بر اساس آن چه از کمیسیون وارد هیات اجرایی می‌شود، تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

صالحی امیری در ادامه خطاب به اعضای کمیسیون تصریح کرد: در کمیته ملی المپیک هیچ چیز محرمانه نداریم و مدیران ما هر اطلاعاتی خواست موظف هستند در اختیارش بگذارند. همه خدمات در کمیته ملی المپیک رایگان است. یک نفر از شما باید در هیات اجرایی حضور داشته باشد و هر کسی نماینده شما باشد زبان شما در هیات اجرایی است و جایگاهش اهمیت دارد پس در انتخاب خود توجه داشته باشید. ما ۱۸ کمیسیون داریم اما کمیسیون ورزشکاران صاحب خانه است و نگاهش تنها مشورتی نیست بلکه باید کمک دهنده باشد.

او مسوولیت دیگری به کمیسیون واگذار کرد و گفت: ما پروژه استخدام قهرمانان داشتیم. استخدام قهرمانان در هیات اجرایی به تصویب رسید و ما متعهد هستیم تعدادی از قهرمانان را به عنوان مدیران آینده استخدام کنیم چون روزی ما از این کرسی‌ها خداحافظی می‌کنیم. باور دارم آینده کمیته ملی المپیک دست قهرمانان است و این موضوع شدنی است. ما۱۰ نفر را می‌توانیم استخدام کنیم و خودتان باید به سراغ دستگاه‌های دیگر بروید تا آن‌ها را درگیر کنید. البته از امروز هر قهرمانی استخدام شود، از طریق کمیسیون ورزشکاران باید معرفی شود. پیشنهاد من این است در هر جلسه از مسوولانی دعوت کنید و امکان کمک به جامعه ورزش دارند و از قبل مطالبات را تعیین و در آن جلسه با آن مسوول مطرح کنید. برای نمونه در جلسه اول وزیر ورزش را دعوت کنید. من در این کمیسیون دخالتی نداشتم و نخواهم داشت. من در کمیسیون نباشم بهتر است اما کمیته ملی المپیک با تمام توان در کنار کمیسیون است.

او در مورد انتخاب چهار نفر انتصابی کمیسیون کمیته ملی المپیک تاکید کرد: آیین‌نامه می‌گوید چهار نفر باید با مشورت رییس کمیسیون باشد اما الزامی نیست. من هیچ کدام از چهار نفر را خودم انتخاب نکردم بلکه با طاهریان و سعیدی صحبت کردیم و قرار شد چهار فدراسیون المپیکی که نماینده ندارند، نفری را معرفی کنند. آیین نامه هم می گوید انتخاب چهار نفر با توجه به انصاف برابری جنسیتی و رشته‌ای باشد. بعضی بحث‌ها مطرح می‌شود که وظیفه کمیته ملی المپیک نیست به همه بحث‌ها پاسخ دهد. البته به اعتراض‌های منطقی پاسخ می‌دهد. هر کسی در کمیسیون به عنوان رییس انتخاب شود برای من فرقی ندارد و موضعی نسبت کسی ندارم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین