کد خبر: ۷۴۰۷۷۸
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
رسانه‌های پرتغالی؛ پوشکاش را برای طیبی کنار بگذارید!
گل فوق العاده حسین طیبی در دیدار شب گذشته، بازتاب زیادی در رسانه ها و روزنامه های پرتغال داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

بنفیکا که میزبان گروه D دور اِلیت لیگ قهرمانان اروپا است، با نتیجه ۸ بر ۳ از سد هالاداس مجارستان گذشت. مسئله‌ای که باعث شد این دیدار در کانون توجهات قرار بگیرد، گل‌های فوق العاده دیدنی و محشری است که حسین طیبی در این مسابقه به ثمر رساند.

به قول رسانه‌های پرتغالی، واقعا توضیح اینکه ستاره ایرانی گل نخستش را چگونه به ثمر رسانده، سخت و دشوار است. او در نیمه اول پس از دریافت توپ از آرتور، آن را با پای راست به پای چپ خودش پاس داد و با حرکتی دیدنی و با استفاده از غافلگیری دروازه بان، گل اول را به ثمر رساند. او در ادامه نیز از زمین خودی با ضربه‌ای استثنایی گل دومش را زد و این گل‌های فوق العاده او، مورد توجه رسانه‌های پرتغالی قرار گرفت.

روزنامه معروف اوژوگو با انتشار ویدیوی گل طیبی نوشت: "یک گل ماورائی؛ ببینید طیبی بازیکن فوتسال در دیدار بنفیکا - هالاداس چه کرد! " این روزنامه در ادامه نوشت: "گلی که طیبی به ثمر رساند، به نظر می‌رسد به زودی وایرال شود. "

روزنامه آبولا نیز تیتر جالب توجه "این ویدیو را نگاه کنید، چشمان خود را بمالید و این گل بنفیکا را در لیگ قهرمانان را دوباره ببینید" را برای گل طیبی انتخاب کرد و نوشت: در دقیقه ۱۰ طیبی بازیکن ایرانی یک گل فوق العاده به ثمر رساند. در کنار خط زمین و با یک لمس، او با حرکتی دیدنی توپ را در تور دروازه قرار داد. نگاه کنید!

وب سایت desporto پرتغال نیز این گل طیبی را لایق جایزه پوشکاش دانست و نوشت: حتی کسانی هستند که قبلاً از اهدای جایزه پوشکاش، به خاطر ژست فنی و فوق العاده بازیکن ایرانی قرمز‌ها روی یکی از گل هایش، صحبت می‌کنند. بنفیکا در گروه D رقابت‌های لیگ قهرمانان فوتسال با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل هالاداس مجارستان به پیروزی رسید، اما چیزی که باعث صحبت درباره این بازی می‌شود دو گل (بخصوص گل اول) با امضای حسین طیبی ایرانی است.

این رسانه در ادامه نوشت: طیبی با یک حرکت تکنیکی واقعا خارق العاده در اواسط نیمه اول بنفیکا را ۳-۱ پیش انداخت. حتی کسانی هستند که از قبل قرار گرفتن این گل در لیست "جایزه پوشکاش" (بهترین گل سال) را درخواست کرده اند و واکنش هم تیمی‌های او گویای همه چیز است. اما طیبی ۳۳ ساله که فصل گذشته به بنفیکا آمده بود، به همین جا بسنده نکرد و تنها یک دقیقه بعد گل فوق العاده دیگری را به ثمر رساند، این بار او پس از یک توپ ربایی، توپ را از زمین خودی و از بالای سر دروازه حریف وارد دروازه کرد.

وب سایت observador پرتغال نیز در این باره نوشت: گل حسین طیبی بازیکن ۳۳ ساله ایرانی که برای عقاب‌ها به ثمر رساند، هم اکنون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. طیبی پس از پاس‌کاری با آرتور، با حرکتی که برای درک آن تنها دیدن و مرور آن آسان‌تر از توضیح دادن است، توپ را در درون دروازه قرار داد. اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم، بازیکن بنفیکا در حین چرخش سریع توپ را از پای راست به پای چپ رساند و با یک ضربه همه را غافلگیر کرد. باز هم می‌گوییم، دیدن این گل آسان‌تر از توضیح دادن آن است!

وب سایت the۱۸ نیز با تیتر "جادوگر ایران، مهارتی سحرآمیز یک گل به ثمر رساند که برای درک آن به تکرار فوری ویدیوی نیاز دارید" نوشت: تیم فوتسال بنفیکا در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان با نتیجه ۸ بر ۳ تیم هالاداس مجارستان را شکست داد. در این شهر بحث اصلی، روی گل باورنکردنی حسین طیبی از بنفیکا است. این ایرانی با ترفند‌های عالی توانست گل سوم بنفیکا را به ثمر برساند.

در ادامه این گزارش آمده است: نمی‌دانم این ترفند در تاریخ ورزش انجام شده است یا خیر. از این لحظه به بعد من آن را ذهن برتر ایرانی می‌نامم. طیبی در صورت تمایل می‌تواند نام را تغییر دهد. این بازیکن ۳۳ ساله جوایز متعدد فوتسالی را در کارنامه خود دارد، از جمله مقام سومی با ایران در جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶. این ترفند فانتزی او با بنفیکا ممکن است بهترین دستاورد او بوده باشد.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین