کد خبر: ۷۴۰۹۹
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۲۲:۵۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی لاریجانی در خصوص عدم حضور خود در میهمانی حداد عادل گفت: « حقیقت قصه این است که من با نشست روز جمعه (دعوت از نمایندگان منتخب مجلس هشتم در نشستی با حضور رییس مجلس هفتم) موافق نبودم قبلاً هم به دوستان گفته‌بودم».

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، لاریجانی در ادامه گفت: «وقتی نمایندگان دور دوم هنوز انتخاب نشده‌اند چرا در دعوت از نمایندگان دور اول عجله می‌کنید؟ طبعاً دوباره کاری می‌شود. مهمتر این است که باید برنامه مشخصی برای این جلسه داشت صرف آشنایی اولیه و آشنایی با سازوکار مجلس و آئین نامه کفایت نمی‌کند که اینهمه وقت افراد برگزیده گرفته‌شود».

لاریجانی گفت: « نمایندگان همگی تحصیلات فوق لیسانس به بالا دارند و طبعاً خیلی زود با ارسال جزواتی به این امور واقف می‌شوند. همانگونه که عرض کردم حداقل طراحی نوعی گردش اطلاعاتی مطلوب در سطح ملی باید تدارک دیده می‌شد تا در پناه آن هم سخنی نمایندگان بیشتر می‌گردید و حضورآنان در تهران توجیه می‌گردید».

وی اظهار داشت: «علاوه بر این ملاقاتهایی با برخی از علما و مراجع و گروههای شهر قم داشتم که این عوامل مانع از حضور من در جلسه مذکور شد. ضمن احترام به همه دوستانی که این نشست را بر پا کردند. البته همه این حرفها خیلی مهم نیست و خواهش می کنم به این امور نپردازید و دامن نزنید حالا بنده یک نظری داشتم ، دوستان دیگر هم نظر دیگری. فعلاً مسائل مهمتری برای کشور داریم که باید بدان پرداخت».

لاریجانی افزود: «بنده فکر می‌کنم شرایط کشور به نحوی است که مجلس هشتم باید با دقت و برنامه ریزی یکسره وقت خود را مصروف خواست ملی کند و من هم به عنوان یکی از نمایندگان مجلس هشتم مصمم هستم به تکلیف خود عمل کنم. این تکلیف درنسبت فرد و شرایط کشور و خداوند شکل می گیرد. هرچه به قول عیاران قدیم زهرماری‌های دیگر قاطی این مثلث نشود ، عمل سیاسی زلال تر و پاک تر است که به تعبیر مقام معظم رهبری (در یکی از ملاقاتهای پس از نوروز) "اخلاص در عمل خیلی کار سختی است"».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین