کد خبر: ۷۴۲۶۶۱
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸

پلمب داروخانه رشت به دلیل فروش داروی قاچاق

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه پس از بازرسی از یک داروخانه مقادیری داروی قاچاق کشف شد، گفت: این داروخانه متخلف به دستور رئیس شعبه سوم تعزیرات حکومتی پلمب و برای این داروخانه متخلف پرونده تشکیل شد.
پلمب داروخانه رشت به دلیل فروش داروی قاچاق
آفتاب‌‌نیوز :

مرتضی امینی امروز در حاشیه بازدید از داروخانه‌های شهر رشت با اشاره به پلمب داروخانه متخلف در گشت‌های تعزیرات اظهار کرد: حسب گزارش‌های مردم و در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و کنترل و نظارت بر داروخانه‌های سطح شهر، گشت مشترک سیار اداره تعزیرات حکومتی با حضور رئیس شعبه تعزیرات حکومتی و بازرسان دستگاه‌های ذی ربط تشکیل شد.

وی با بیان اینکه پس از بازرسی از یک داروخانه در رشت مقادیری داروی قاچاق کشف شد، گفت: این داروخانه متخلف به دستور رئیس شعبه سوم تعزیرات حکومتی پلمب و برای این داروخانه متخلف پرونده تشکیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه‌ عدم حضور مسئول فنی در بعضی از داروخانه‌ها مایه نگرانی بوده و گشت از داروخانه‌ها نیز به این منظور انجام می‌شود، افزود: طبق قانون هر داورخانه باید حداقل یک نفر مسئول فنی داشته باشد و مسئول فنی مربوطه باید در تمام ساعات کار داروخانه حضور فعال و موثر داشته باشد و این باید مورد توجه شهروندان نیز قرار گیرد.

امینی با تاکید بر لزوم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها برای نظارت بر روند فروش و تحویل دارو و نسخه پیچی دارو فروشان بیان کرد: نسخه بیماران و داروهای آن‌ها با نظارت مسئول فنی داروخانه‌ها به بیماران تحویل داده شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، مسؤولیت اشتباه در تحویل دارو به بیماران را متوجه مسئول فنی داروخانه دانست و گفت: متاسفانه گاها مشاهده شده که تحویل اشتباه دارو به بیمار مشکلات جبران ناپذیری برای وی در پی داشته است.

امینی از شهروندان خواست تا درصورتی که داروخانه‌های سطح شهر، بدون حضور مسئول فنی اقدام به تحویل دارو می‌کند تعزیرات را مطلع کنند، افزود: شهروندان در صورت عدم حضور مسئول فنی داروخانه و یا فروش اقلام دارویی غیرمجاز مراتب را به سامانه ۱۳۵ اعلام کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین