کد خبر: ۷۴۸۵۵۳
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز چهارشنبه از دولت‌های سراسر جهان خواست با مساله کار کودکان مقابله کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

وی گفت این وحشتناک است که کودکان به جای بازی کردن، مجبور به کار کردن به عنوان بزرگسال اند یا در زباله ها به دنبال چیزی برای فروختن هستند.

به گزارش رویترز، پاپ همچنین از این مساله انتقاد کرد که در بسیاری از کشورها، کودکان در اقتصاد غیررسمی و زیرزمینی مورد بهره برداری قرار می گیرند و بدون مزایا یا حمایت قانونی کار می کنند.

وی گفت: بیایید به قربانیان کار فکر کنیم، به کودکانی که مجبور به کار کردن هستند. این وحشتناک است.

پاپ افزود: کودکانی که در سنی هستند که باید بازی کنند، اما مجبورند همچون بزرگسالان کار کنند. بیایید به آن کودکان فکر کنیم به چیزهای کوچک بیچاره ای که در زباله ها دنبال چیزی مفید برای فروش یا داد و ستد هستند.

وی گفت که بیکاری، بی عدالتی اجتماعی است و در حالی که کمک و انفاق به بیکاران حائز اهمیت است و شکم را پر می کند، اما شانی باقی نمی گذارد.

پاپ فرانسیس افزود: دولت ها باید امکان کسب نان برای همه را فراهم کنند، زیرا این به آنها شان و اعتبار می بخشد. کار به مردم جایگاه و بزرگی می دهد.

سازمان بین المللی کار ملل متحد سال گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار کودکان کار در سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۶۰ میلیون نفر در سراسر جهان افزایش یافته است.

این گزارش که به همت صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) تهیه شده، حاکی است پیشرفت برای پایان دادن به کار کودکان برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته با آغاز همه گیری کووید – ۱۹ متوقف شد.

براساس اعلام این سازمان، آفریقا بالاترین آمار کودکان کار در جهان را داراست، که این رقم در حدود ۷۲ میلیون نفر است که تقریبا ۴۳ درصدشان کار خطرناک دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین